• |
ide | kryesore

“Stop vrasjes në komisariate”/ Nis protesta paqësore për të riun Ilvi Meta (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Që prej orës 20:00, në komisariatet e vendit dhe para kryeministrisë ka nisur protesta e heshtur për vdekjen e të riut Ilvi Meta në ambjentet e paraburgimit të komisariatit të Kavajës. Protesta e heshtur e thirrur nga Partia Demokratike ka nisur në Tiranë Fier, Lezhë, Vlorë, Gjirokastër, Shkodër, Durrës.


Protestës në Tiranë i është bashkuar edhe ish-Kryeministri Berisha.


Nën moton “Stop vrasjes në komisariate”, protestuesit ndezën qirinj për të riun.

Ilvi Meta nuk e kishte për herë të parë arrestimin nga policia. Por të mërkurën vendosi t’i japë fund jetës duke u vetëvarur, siç thuhet zyrtarisht, me lidhëset e kapuçit të bluzës, brenda dhomës së ndalimit në Komisariatin e Kavajës, duke lënë mister shkakun e këtij gjesti ekstrem. Prindërit e mësuan lajmin e trishtë përmes televizorit. Babai ka akuzuar policët se e kanë rrahur djalin për vdekje, duke refuzuar që të pranojë mundësinë që ai mund të jetë vetëvrarë.

 

 


5 Comments

  1. Do me thene ti thua qe meqe kishte kryer nje veprim te denueshem, nje i ri 30 vjecar, meritonte te rrihej shtazerisht dhe me tej te vritej?
   Per ata qe shprehen keshtu Zoti paste meshire, se shpirtin ja kane shitur djallit!

   1. Ore u be ndonje gjyq. Dhe vendosi se te ndierin e kishin rrahur dhe vdiq nga dhuna.
    Me mashtrime ju te sales nuk vini dot gjekundi.
    Nuk u bet njeher njerez. Ju ka ber krye mashtrusi si vetja.

   2. Ti muti me siper i ores 01:10, po per Remzi Hoxhen kosovarin e ndershem dhe patriot qe Saliu yt jo vetem e burgosi, torturoi deri sa vdiq, por i zhduku edhe trupin. Po per te vraret e 21 Janarit, Gerdecit, vitit 1997, etj.etj. ke meshire ti se Saliu ka deklaruar se do te vriste edhe 300 me snajper nga dritarja e zyres tij ne kryeministri ku sot ndezi qiri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.