• |
ide | kryesore

Gjykata lë në burg Hekuran Markun, ish-truprojën e Saimir Tahirit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
vetëvrasjen, ilir rustemi

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg Hekuran Markun, ish-gardistin i cili ishte pjesë e grupit të shoqërimit të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.


Kujtojmë se Prokuroria e Posaçme ka përfunduar hetimet dhe ka çuar për gjykim dosjen e operacionit “Shpirti”, me 31 të pandehur që akuzohen për trafikim narkotikësh dhe grup të strukturuar kriminal. Mes tyre janë edhe pesë funksionarë publik, duke filluar nga prokurori i Vlorës, Maksim Sota dhe Ilirjan Balla, ish-shef i trafiqeve në Policinë e Shtetit, Artur Krasniqi, Festim Lelaj funksionarë shtetërorë të gjithë të akuzuar për shpërdorim detyre. Mes të dërguarve për gjykim janë edhe dy truprojat e ish ministrit Saimir Tahiri, Paul (Agustin) Deda dhe Hekuran Marku, njëri i arrestuar në Francë dhe tjetri në Gjermani. Të dy janë të dyshuar si i përfshirë në ‘skemën’ e trafikut ndërkombëtar të kanabisit që grupi kriminal i drejtuar nga Ilirjan Duçellari.


ADVERTISING

31 të pandehurit e operacionit ‘Shpirti’: Aleks Memaj, Jovan Memaj, Aleksandër Neço, Shkëlzen Kambëri, Bernard Tahiraj, Marenglen Çaçi, Erind Hysomemaj, Klajdi Ademi (Hysomemaj), Toni (Elton) Kushi, Erion Hoxhara, Çezar Gjomemo, Saimir Kurti, Malton Lleshi, Shkëlzen Daci, Eltjon Bregasi, Paul (Agustin) Deda, Hekuran Marku, Hamid Seferi, Leonidha Sejdiaj, Ilir Gaba, Geri Zylyftari, Erlind Zylyftari, Artan Zylyftari, Luan Zylyftari, Elton Hamza, Mariglen Shusha, Donial Drolli, Maksim Sota, Ilirjan Balla, Artur Krasniqi, Festim Lelaj.


3 Comments

 1. Ka me o Rame. Po futet gjysma e rinise neper burgje.
  Ke thyer gjithe rekordet famekeqe o palaco. Ministra sekretare bashkiake e shoqerues apo shefa komisariatesh e plot e plot te tjere qe frymezon tot.
  Je armik i ketij kombi.

  1. rama sdi gje!

   as enveri sdnte gje , si thodhte di une cbehet poshte

   rama eshte pika ku taakohen shume fije te qelbura. tahiri eshte nje nga fijet

 2. Po te rrotullohet litari rreth qafes. Se shpejti ministrat e tu do ta terheqim e do te te cojne ne SPAK. Dy duar per nje koke jane. Me mire koka jote se è imja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.