• |
ide | kryesore

Alec Baldwin baba për herë të shtatë, zbulohet gjinia e foshnjës

-Instant, Paparazzi, Slider

Alec Baldwin dhe bashkëshortja e tij Hilaria kanë zbuluar së fundmi gjininë e fëmijës së tyre.


Përmes rrjetit social,Instagram, cifti konfirmoi se janë në pritje të një vajze.


“Ka qenë gjithmonë argëtuese dhe domethënëse për mua të zbuloj se cila është gjinia e foshnjës sime, megjithatë, ndërsa rritem dhe mësoj, dua ta bëj pak më ndryshe këtë herë”, shpjegoi Hilaria në Instagram. “Çfarë do ta bëjë fëmijën tonë një person të dashur dhe të plotë? Çfarë ka rëndësi? Çfarë do t’i bëjë ata të ndihen të lirë dhe krenar?”

Hilaria vazhdoi të filmonte gjashtë fëmijët e saj duke ndarë dëshirat, inkurajimin dhe këshillat e tyre për motrën e tyre të ardhshme.

“Ne vetëm mund t’i udhëzojmë, inkurajojmë shpirtin e tyre, të dëgjojmë, të ndajmë përvojat tona dhe të mësojmë prej tyre, ndërsa shikojmë udhëtimin e tyre”, shpjegoi ajo. “Ne mund të sigurojmë një jetë sa më të mirë që të mundemi, por pjesa tjetër i takon fëmijës sonë të zbulojë vetveten e tij unike…Ndjej shumë gëzim, duke parë këta fëmijë, të cilët janë të mbushur me dashuri. Dëgjimi i tyre të ndajnë fjalët e tyre është një nga dhuratat e mia më të mëdha në jetë.”

Hilaria dhe Alec janë tashmë prindër të Carmen, 8, Rafael, 6, Leonardo, 5, Romeo, 3, Eduardo, 19 muajsh dhe Maria Lucia, 14 muajshe, të cilët e mirëpritën përmes një surrogate. Alec është gjithashtu baba i vajzës Ireland Baldwin, 26 vjeç, të cilën e ndan me ish-in e tij, Kim Basinger.

Familja në rritje e dyshes vjen pasi Alec po përballet me një padi  pasi ai qëlloi aksidentalisht kineasten Halyna Hutchins dhe regjisorin Joel Souza. Pas incidentit, Halyna u transportua me helikopter në një spital aty pranë, ku u shpall e vdekur, ndërsa Joel u dërgua me ambulancë në një qendër tjetër mjekësore për trajtim./Lapsi.al

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.