• |
ide | kryesore

Amber Heard: Johnny ka shtyrë nga shkallët Kate Moss

-Instant, F1, Paparazzi

Amber Heard përmendi në gjykatë ish-Kate Moss-in e Johnny Depp-it javën e kaluar, ndërsa diskutonte për një grindje të dyshuar midis tij dhe motrës së Heard, Whitney.

Të enjten në Fairfax, Virxhinia  aktorja e Aquaman 2 tha se Whitney ishte pranë një shkalle  duke u përpjekur ta bënte Johnny të ndalonte, “ që i kujtoi asaj një incident të përfolur mes Moss dhe Depp.


“Whitney  ishte tek shkallët, dhe Johnny tentoi ta shtynte,” dëshmoi Heard. “Unë nuk hezitova, thjesht, në kokën time, menjëherë mendova për Kate Moss.”

“Në të gjithë marrëdhënien time deri tani me të nuk e kisha prekur,” tha ajo. “Dhe unë, për herë të parë, e godita në fytyrë.”

Amber bëri  pretendimin për Moss gjatë dëshmisë së saj në gjyqin e Depp për shpifje në MB në vitin 2020, sipas The New York Post.

“Më kujtuan informacionet që kisha dëgjuar që ai shtyu një ish të dashurën – besoj se ishte Kate Moss – poshtë shkallëve”, dëshmoi më parë Heard ndërsa përshkruante të njëjtën sherr ku përfshiheshin motra e saj dhe Depp. “E kisha dëgjuar këtë thashethem nga dy persona dhe ishte i freskët në mendjen time”.

Kate dhe Johnny u ndanë në 1997 pas katër vitesh lidhje dhe një fejesë të përfolur, por më vonë u shfaqën së bashku për një kohë të shkurtër në Festivalin e Filmit në Kanë në maj 1998.

Ndërsa të dy nuk kishin turp të tregonin dashurinë e tyre për njëri-tjetrin në publik , ata filluan të kishin debate të ashpra.Ish cifti u pa duke i bërtitur njëri-tjetrit në publik, sipas raportimeve, dhe rezultoi në arrestimin e aktorit. Në orën 5:30 të mëngjesit të 13 shtatorit 1994, ai u arrestua për keqbërje  në hotelin Mark të New York, pasi dyshohet se kishte shkatërruar dhomën e tij të hotelit.Policia e gjeti Depp-in “të dehur ” dhe modelen të padëmtuar. Një gjykatës i gjykatës penale hodhi poshtë akuzën kundër tij me kushtin që të qëndronte jashtë telasheve për gjashtë muaj.

Aktori  po e padit Amber për shpifje, duke argumentuar se shkrimi i saj i vitit 2018 për The Washington Post për mbijetimin e dhunës në familje, njollosi reputacionin e tij dhe shkatërroi mundësitë e tij për karrierë, edhe pse ajo nuk e përmendi atë me emër në artikull./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.