• |
ide | kryesore

Bëhuni gati për plazh, javës tjetër nis rritja e temperaturave

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Meterologia nga MeteoAlb Lajda Porja është shprehur se këtë javë dhe tjetrën do të kenë rritje temperaturash deri në 19 grandë Celcius.


Ajo tha se pjesa e dytë e majit do të ketë edhe ditë me temperatura rreth 30 gradë, ndërsa shtoi se akoma nuk mund të thuhet se erdhi vera.


“Temperaturat do të ngjiten deri 28°C këtë javë edhe java tjetër rreth 28 mbetet maksimum. Pjesa e dytë e majit sjell edhe 2-3 ditë me temperatura rreth 30 gradë, por nuk mund të themi se erdhi vera. Do të ketë një freskim të motit rreth datës 20 maj prandaj dhe duhet të presim sa do të zgjasë ky freskim. Javën tjetër nga mesi i javës pritet të ketë rritje të temperaturave deri në 29 gradë”, thote Porja 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.