• |
ide | kryesore

EMRAT/ Komisioni i Rithemelimit cakton negociatorët e tij për presidentin e ri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputetët Luçiano Boçi dhe Oerd Bylykbashi janë mandatar nga Komisioni i Rithemelimit i Partisë Demokratike që të negociojnë me partitë e tjera opozitare për një emër të presidentit të ri të vendit.


Lajmin e bëri të ditur pas mbledhjes ish-kryeministri Sali Berisha që tha se “Enkelejd Alibeaj po funksionon si ministër virtual i Edi Ramës”. Berisha tha se në negociata do përfshihet i gjithë spektri opozitar dhe se presidenti duhet të jetë një emër që vjen nga politika.


“Të imagjinosh një president jopolitik është e papranueshme. është përfaqësues dhe post politik. Në këtë kontekst çdo parashikim tjetër është i gabuar, i stisur dhe non sens. Por në rast se e keni fjalën për kriteret, përgjigjen për Alibeaj e kemi dhënë. Janë dokumente që nuk ka asnjë synim tjetër vetëm të zgjedhin atë që do Rama” – tha Berisha. ©LAPSI.al


7 Comments

  1. Berisha po vetëofrohet për negociata, pasi atë nuk e konsideron njeri në këtë proces.

    Rama e ka refuzuar, duke thënë se për të është i “vdekur politikisht”.Sa shume te ka perdhunuar salihu o gjergji shpellkari me karlepires i pd

  2. Cfare mashtruesi, dje e cfare nuk e quante bashkepunimin per zgjedhjen e presidentit sot pa pike turpi si gjithmone cakton negociatoret. Karagjoz ne pleqeri.

  3. Jane 3 opsone . 1 ,Nje emer qe te kete nje darkotesi mbare shqiptare,ne shqiperi, shqiptaret e rajonit dhe emegrantet ne te gjithe boten . 2 Nje emer politik i djathte.3 Nje emer politik antirama.Rama me versionin e dyte dhe te trete as mos te mendoje njeri ne bote se do e lejoje.Rama deri ne keto momente po tall bythen me kete llafollogji te presidentit konsesual.Rama e ka zgjedhur personin qe do te te veje ne presidenc dhe po e vuri ,ose me sakte shqiptaret po e lane,atehere shqiperia mori fund.E vetmja menure eshte qe opozita te propozoje variantin e pare Nje emer qe te kete nje darkotesi mbare shqiptare,ne shqiperi, shqiptaret e rajonit dhe emegrantet ne te gjithe boten . Eleni Kocaqin.Ekam te sigurte qe rama dridhet nga ky propozim,Eleni Kocaqin sepse nuk do arije dot ta kundershtoje,sepse do i dridhet toka nen kemb dhe do jete faktikishte fundi i tij,se gjithe shqiptaret kudo ku ndodhen ne shqiperi dhe ne bote do ta bombardojne ramen,qe sdo di ku te futet.Eleni Kocaqi ka nje njohuri te till juridik,,patriotik, politik saqe rama kurre nuk do mari guximin,tebeje ndonje veprim politik,ekonomik ,financiar dhe juridik qe te bjere ndesh me ligjin,apo antikombetare.Me Meten ai e rrokullisi situaten,sa te gjithe jemi koshient qe ka vepruar si nje cub,si bandit,qe e ktheu shtetin,ekonomine e vendit dhe financat si ciflikun e tij u soll si mbret qe shqiperia ishte dashnorja e tije dhe prona e tije.Por me Eleni Kocaqin nuk do guxoje dote qe te beje asnje veprim qe te bjeri ne kundershtim me ligjet e vendit, Te gjithe shqiptaret kudo ku ndodhen ne kete planet e dine qe Kocaqi eshte nje personalitet qe do beje shtet ligjor.Pjekuria e saj juridike, filozofike,historiane dhe patriotike eshte shpresa e vetme e te gjitha emrave te qarkulluar sot ne opinion per president.Rama e ka te qarte se nje president i imponuar nga ai do jete fillimi i nje trazire shume te rrezikshme qe mund te shkaktoje shume gjakderdhje. Rama nuk ke me greve thyesin basha.Shqiperia eshte nje cistrene e mbushur me benzine,vetem nje fije shkrepse duhet dhe te behet flake. Vendi eshte ne mjerim dhe skamje ekonomike te tmerrshme.Shqiptaret i cove ne ate pike sa kane vene ne kandar jeten apo vdekjen ,miratojne vdekjen. Rama e cove vendin me dinakerine tende ortodokse ruso- serbe saqe shqiptaret kane humbur shpresen edhe te amerika.

  4. hahahahah nuk ta ve njeri ne pordhe ty o malok vucidoli Nuk merret Edi Rama me nje non grata Ti je leter e djegur dhe fundin e ke ne burg

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.