• |
ide | kryesore

Bilanci tragjik i luftës në Ukrainë, 226 fëmijë të vrarë dhe 417 të plagosur

-Instant, Lajme, Planet

226 fëmijë janë vrarë dhe 417 janë plagosur që nga fillimi i luftës në Ukrainë, sipas një njoftimit të zyrës së  Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës, shkruan la repubblica.

Sipas të dhënave, numri më i madh i viktimave është regjistruar në rajonet Donetsk, Kiev dhe Kharkiv.


Për shkak të bombardimeve të vazhdueshme nga ushtria ruse në qytetet dhe fshatrat e  Ukrainës, janë dëmtuar 1657 institucione arsimore, 139 prej të cilave janë shkatërruar plotësisht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.