• |
ide | kryesore

LAJMI I FUNDIT/ Berisha fton në debat pulik Ramën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha ftoi Edi Ramën në një debat publik pas deklaratave të këtij të fundit se SPAK duhet ta hetojë për ato çka ka thënë Departamenti i Shtetit.


Gjatë një konference për shtyp Berisha tha se “E ftoj në një debat publik para jush. Të dalë, tia themi në sy të gjitha njeri-tjetrit. Le ti marrë me mijëra vendime që kam firmosur dhe të vijë. Tua nxjerrë shqiptarëve ashtu siç dilte në plazh, jo fizikisht, por moralisht. Se jetën private e dini ju, e kam ligj”.


Sipas Berishës, “Le të nxjerrë një tender të vetëm të një kompanie ku jo fëmijët e mi se ai është superskandal, por edhe sikur të jenë nënkontraktorë të atij tjetrit, kurrë. Ju e dini si qarkullon emri i Olsit aferë pas afere. Kudo është Rama, nuk është Olsi. Olsi i pastron ato para me sportin”. ©Lapsi.al 

48 Comments

 1. ooooooo Berish po mos u merr me ate rrugaq drogagji mashtrus e gjdo gje qe ka nje njer i lig mbi dhe esht Edi Rama.me par kur fliste fliste duke kercyer, tani jam bo marak se di cfar ka shum nervoz ne fjalime.ndaj Berish mos u merr me ate qelbesir, ai do te shkoj vet atje ku ty po ta thot gjdo dit.mbaje mend ai do te vdes para teje e ti shum do te rrosh pas ti.por dhe pse esht pis me dhimsen grat e burrat e atyre grave qe shokve ja u ka lan.

 2. Hajde lajm hajde! Po pergjigjja e Udheheqsit Ndergalaktikor Panreptilian eshte “nuk i njoh non-gratat”!

   1. Hahahhaa, kam pershtypjen se Ramazani nuk e di ca eshte debati se duke qene mire e bukur ne karrike cohet e rrotullohet si arusha “Mira” ne cirkun e Opinionit.

 3. Po dhe po t bejne debat, Saliut duhet ti mesojme cfare esht debati se nuk ja ka iden.Pastaj ska ftyr Saliu ti dale para Edit.

  1. upupuuuuu, po aman mer aman, mbushjani mendjen Rames ju sufllaqet qe te dale e ta beje per uje te ftohte Berishen. Mezi po presim se kush do hedhe uje te ftohte e kujt do i digjen bythet nga uji i nxehte i korrupit.

  1. hahha me duket se paske honger bythes ti o sufllaqe se ja paske mat me zorre:)/. Yt te qifsha robt bythqir muti.

 4. ti qe i shmangesh cdo pytjeje te mundshme ne debate dhe fillon e shpif per njerzit e botes me kuc e me mc hahaha po tani po qe na binde sali

 5. Nje shpreje e urt thot mos bej debat me budallain sepse te ul ne nivelin e tij dhe aty te mund me eksperienc. Po cfar debati te bej me shpifesin me te madh qe ka shqiperia.

  1. Po pra, kshu shpifte per avionat kacatorr te droges, per rilindasit qe ishin te denuar neper bote dhe u bene deputete Rilindje e per shume e shume te tjera, por ja qe rezultuan qe ‘shpifjet” na paskerkeshin qene te verteta. Pastaj, Ramazani e ka gojen brisk, e ska pse i trembet nje debati aq me teper perballe nje “plakushi”. Mbushjani mendjen Xonit per debat o Qaz patronazhisti.

  1. Ne fakt ska nevoje per debat, se faktet qe i nxorri Berisha ky ky monster ka firmosur cdo afere korrupsioni ne kundersthim me lighet, me ligjin e prokurimeve dhe koncensioneve, flasin vete. Keto fakte jo flasin, por ULERASIN. Sufllaqet qe i kane veshet me dyll, normal nuk nigjojne gje.

 6. E ftoj në një debat publik para jush dhe t’ia themi të gjitha në sy njëri-tjetrit.Ti salih nuk behesh me faktor ne politike koha jote fizike e mendore ka mbaruar ne 2013,non grata vetem i vuri vulen o salih karaxhic berisha

 7. Berishes i paska ngel ne mend ajo fotoja lakuriqe e Rame Palloshit !

  Mos ka ndonje arsye tjeter qe dashka ta takoje ?

  Me kalimin e viteve qenka bere dhe me pervers – e dashka “Takimin” ne publik tani…

   1. po ca thua sala ska fuqi me pjerdh jo mo per debat publik plus i fjal ti thot e kerceno me vdekje se ashtu eshte ai nuk e mund i thot do te vras

 8. Non grata u shumezua me zero o i paymer qe kur u mor vesh qe ishte qoke e babait politik Xhorxh Sorros per ushtarin e tij Ramazan per ti hequr pengesat rruges qe te vjedhe e te sundoje kete vend si ti doje qejfi e per aq kohe sa te donte Xoni.
  Kete, sufllaqet nuk e kane kuptuar deri me tani, por tani e tutje do e marin vesh.

 9. Rama nuk merret me nongrata si ti o berisha o hajdut, o vrases o kriminel. Ku ke byth me dal para rames ben dhe derr derr tn. Un them zej nje vend e mos fol shume se di si je akoma pjes e nje partije ti duheshe heq me kohe. Ti je i vdekur edhe kshu do jesh perher. Leje z. Kryeminister te bej punen qe ben dhe po e con shqiperin para.

 10. Berisha ska me vend ne politike dhe as sduhet te merret dare me dicka te tille me jo me te ftoj neper debate publike. Shko o berisha se do pesosh ndonj arrest kardiak e do ikesh

 11. Sa gjynah , do me gjet gjona me u kap ky non grata i marum! Po ec mer sale merru me gjonat e moshes tate dil pi kafe aty se nuk je per debat me kryeministrin tone qe e kemi me tmirin

 12. PLAKU Mere kujdes se do na rrezohesh prap po ik shijo jeten qe tka mbet mos iu fut prap ksaj valle.Leje ramen pun tvet se esht me se miri aty ku esht dhe me punen qe po ben.Nejse ai ka then nuk flet me te vdekur hahaha

 13. Sale shko jep dorheqjen se e ke tepru , akoma ne politike ti , je shpall edhe non grata duhet t mushesh icik me mend se nuk je supermen

 14. O sali a e zgjidhe shpalljen tende non grata qe deshe ta hapje ceshtjen ne france me nje nga avokatet me te shtrenjte te atij shteti , pastaj merru me te tjeret

 15. Po ik o sala shko ku shko do vetem te perfshihesh me politiken do ta pordhosesh politiken shqiptare po ik se je kokrra e kriminelit krimineli i kriminelave krimineli me i madh i historis se Shqipris ik nga opozita ik mos u perfshi me me asnjegj

 16. Po ku ke ftyr ti o Berishe me i dal jo vetem Rames para po te gjithe shqiptareve me te gjitha krimet dhe korrupsionin qe ke bere ti

 17. Sala mos u merr kot me kryeministrin se koha jote ka mbaruar me kohe vetem me llafe po merresh. Jep doreheqje se duhet te ishe ne burg tsni

 18. Eshte per tu habitur se si mund te thot per debat Berisha kur ka marr fund si politikan.Turp si e mban akoma partia e vet nje non grate kryetar!!

 19. Realisht jo se kam ndonje respekt per Berishen,por ne situaten qe eshte katandis Shqiperia e shoh qe eshte i vetmi ze ndryshe qe mund te beje dicka per te frenuar theqafjen e vendit..Gjithashtu me habit fakti qe Rama ne vend qe te flasi per punen, e bere ne9 vjet qeverisje te jap llogari perpara socialisteve dhe popullit, ai i hakerrehet SPAKUT hetoni,arrestoni Saliun i cili nuk ka asnje pushtet vecse deputet i thjeshte per 9 vjet.Me duket absurditet i madh . Imagjino ti thote Liverpuli FIFA-s, do luajme me REALIN ne finale por me kusht qe te heqin BENZEMAN.Nese Rama shqetesohet dhe ndjehet i fyer se Berisha eshte NONGRATA,duhet te ja kujtoj se me VOTAT e 3 NONGRATAVE te tije sot eshte ne pushtet.( 3 Toma, 2 Rakipi e nja 4a5 Gjush akullorja bejne 9a 10 deputet minus.Po keshtu dhe ne takimin e udheheqesve te ballkanit Ram poturja ishte ngjitur me DODIK NONGRATEN. NONGRATA per Ameriken nuk e pengoj Papandreun te ishte 3 mandate rrjesht Kryeminister i Greqise. Prandaj ti lem goditjet poshte brezit per Berishen a Ilirin, a kedo tjeter e ti matin forcat ne votim te drejte. Cilin te mandatoje populli me vote,te drejtoje Shqiperine. Prandaj ti leme perrallat me NONGRATA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.