• |
ide | kryesore

Reperi i njohur i rikthehet muzikës

-Instant, Paparazzi, Slider

Sean “Diddy” Combs ka zbuluar së fundmi se po i rikthehet muzikës.

Të martën, themeluesi i Bad Boys Records, i kthyer në sipërmarrës  njoftoi se ai ka nënshkruar një marrëveshje ekskluzive për një album me Motown Records.


Marrëveshja përfshin gjithashtu një gjurmë të re të markës diskografike të titulluar në mënyrë të përshtatshme Love Records, pasi Diddy ndryshoi emrin e tij në “Love” në 2017.

“Muzika ka qenë gjithmonë dashuria ime e parë”, tha Combs në një deklaratë për shtyp. “Love Records është kapitulli tjetër. Ka të bëjë për t’iu rikthyer dashurisë dhe për të bërë muzikën më të mirë të jetës sime, “shtoi ai.

Artisti u tërhoq nga muzika në vitin 2016, duke i thënë revistës Cigar Aficionado se albumi i tij “No Way Out 2” do të ishte i fundit.

“Dua të ndalem në një vend të mrekullueshëm,” deklaroi atëherë reperi. “Dhe një album i fundit është një vend i mrekullueshëm për t’u ndalur. Dua të bëj një xhiro fitoreje, të bëj një turne botëror dhe ta shijoj vërtet për herë të fundit. Dhe pastaj dua të bëj gjëra të ndryshme dhe të kem përvoja të ndryshme.”

Mirëpo tashmë, ai është shprehur se është gati të shijojë sërish muzikën, dhe labeli i ri Love Records, “do t’i përkushtohet muzikës R&B dhe do të publikojë këngë dhe projekte bashkëpunuese nga një kolektiv artistësh, producentësh dhe kantautorësh të klasit botëror”, thuhet në publikim.

Njoftimi vjen ndërsa Diddy përgatitet të prezantojë Billboard Music Awards për herë të parë të dielën./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.