• |
ide | kryesore

(VIDEO) Përgjimi i Ulsi Manjës që nxorri Ramën nga shinat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një pyetje e pazakontë, të paktën sa i takon emocionit që shkakton tek Edi Rama, ishte ajo që i bëri gazetari i A2 CNN sot kryeministrit në konferencën kushtuar SPAK-ut.

Gazetari e shtangu Edi Ramën kur i citoi bisedën e përgjuar të Manjës, sot ministër i Drejtësisë dhe i ulur ngjit me Ramën në konferencë, me shefin e atëhershëm të policisë së Dibrës, Robert Aga.


Në përgjim dëgjohet se si Ulsi Manja i premtonte Robert Agës favore, ndërkohë që ai punonte për fushatën elektorale të Partisë Socialiste.

Ndërkohë, gazetari i A2 CNN sot tha: “Politika duhet të ketë dhe moral-tha Muka, po sa e moralshme është që ju të mund ti bëni ju këto kerkesa ndaj drejtësisë duke mbajtur në krah Ulsi Manjën që ka dalë në përgjime duke i premtuar favore në punësim njerëzve si Robert Aga që kanë punuar elektoralisht për partinë socialiste. Sot zoti Manja është ministër i drejtësisë dhe jo para drejtësisë”. 

Siç mund ta shihni edhe në videon më poshtë, pasi tentoi njëherë ta kthente në personale me gazetarin, citoi iu shmang pyetjes duke dhënë një përgjigje në gjuhën italiane. ©LAPSI.AL 

56 Comments

 1. Pergjegjesia eshte personale , sic kane dale gjithmone njerez te tille do te dalin akoma se fundja nuk kemi ci bejme , se ka fajin rama per cdo gje qe ndodh

  1. Ti je kail tja fatyrosh fajin teteme sesa partise dhe palloshit o kurve patronazhiste .
   Ju jeni turpi i ketij kombi

  1. Po fal po, te dali prostituta dhe te flasi per moralin, per virgjerine, per vlerat e familjes, kjo normal qe te ben per te qeshur.
   Nejse, per ju cdo gje qe ben “Skenderbeu” eshte e drejte dhe e pa kundershtushme.
   Ju e meritoni ate Kryeminister qe keni, por na moret ne qafe dhe ne te tjereve…

  2. Edhe Vuçic ka të njëjtën strategji, gazetarët që e pyesin i bëjnë pyetjet që ai vetë u ka caktuar.
   Prandaj del nga faza dhe është i pa pregaditur ky i joni sepse nuk e pret.
   Mjaftoi një pyetje ….

   1. Mesojeni o popull kemi kryeministrin me te zgjuar ne bote,pyetjeve shqip ne Shqiperi i pergjigjet latinisht.Lum ne sa me fat qe jemi.Te na roje 200 vjet

  3. Cfare etikete kerkon ti moj Ermira kur kryeministri i vendit eshte nje rrugac qe sdi cfare flet dhe shan me liber shtepie. Me njerez si ju qe e quani normale sjelljen e tij nuk behet ky vend. Mbase ju jeni nje nga ato patronazhisted qe i beni fresk nje te droguari. Good luck in your job.

 2. Kush na ndihmon ngrihet ne detyre , kush na ndihmon mund te vjedh lirshem , kush na ndihmone te mbajme pushtetin i lejohet gjithçka perveçpushteti qe eshte apsolut i palloshit.

 3. Ore si ka mundsi qe kan nje vend pune kta gazetar qe snjofin as etik as rregulla dhe sdin si te drejtohen ne nje intervist. Sdin si i bejn pyetjet. Shum skandal

  1. Shko mesoji ti o shoqja Shaqe. Pyetje i beri, sa kredibel eshte te flasesh per korrupsionin kur ne krah ke nje minister qe eshte i regjistruar me ze si pjese e nje skeme kriminale ne vjedhje votash dhe abuzim te ligjit.

 4. ky gazetari qenka komplet i pa sjellshem nuk mund ti drejtohesh kyeministrit ne ate form me ate sjellje dhe me ate eudukat ky duket nje gazetari ose e ka cuar ndonjeri nga pdja

 5. Nuk mund ti drejtohesh nje kryeministri ne menyre te tille. Gazetare te tille pa asnje etike kur flasin nuk kam pare

  1. Krejt këta kurvat e bordelit të zogut të tiranës që han mut në llogari të edi kafshës jan mbesate koperativistëve të vyera që se din se kë kan nënë e baba ka qenë leshi i përzier

 6. Gazetaret kane te drejte te pyesin per cdo gje qe ka lidhje me politiken por menyra se si i drejtojne pyetjet jane ato qe bejne diferencen nga gazetaret profesionale dhe nga ato qe kan qellim te hedhin vetem vrere keshtu qe fakti qe gazetari po fliste per z.Manja dhe nenqeshte nderkoh qe fliste nuk eshte aspak profesionale

  1. fredi, kur e kupton se koleget e tu patronazhiste dalin si ata qe per cdo gje qe bente enveri bertisnin “urra” dhe dalin si idiot ti do dukesh me i mencur ne mbrojtje te shefit. dmth rama qe shan cdo gazetar qe i ben pyetje me spec nuk i pergjegjet etj nuk permendet per etik kurse gazetari qe me te drejte i ben pyetje (se ketu m…. esht ber mal) me nenqeshje ???? jo duhet nenqeshje po me revolte me ton si te doje se thelbi esht i tille: SI mundet nje si rama te flas per drejtesi kur ushtaret i dalin hajdut votash e postesh te gradohen? po ju sa paguheni qe i thoni ketij mostre bravo? PO FAKTIN SE sSHQIPERIA KA HUMBUR PIKET NE LIRINE E FJALES sipas standarteve interrnacionale?si e mendoni? apo mbuloni m …me sh …si thot populli. Fajin posi e ka media….ne diktatur po

 7. Duket ky gazetari qe qenka i shkullakut se ai ka qef tia ngeci t gjitha rames edhe nuk shef as majtas as djathtas

 8. E njejta pyetje mund ti behet dhe Berishes, “A mund te flasi dikush per korrupsion te qeverise kur vete eshte i shpallur non grata per korrupsion?”

 9. Fakti qe nje gazetar nuk mban dot te qeshuren nderkohe qe drejton nje pyetje eshte nje fatkeqsi per nivelin e gazetarise sone

 10. Gazetari ka te drejte per pyetjen e tij ndaj zotit Manja por Rama nuk mund te mbaj pergjegjsi per cilindo peraon qe ka ne krahe!

  1. Edvin kurva kujton se fleet me cobanet e kucit te vlores bravo e Madhe per gazetarin
   Ramzani do nje loqe ne goj

  2. ne nje vend demokratik mban pergjegjsi o idiot. shkarkohen ministra e kryeministri. po ti je toc ku di gje ti

 11. Dita me e lumtur e jetes per kurvat mavi qe komentojne ketu eshte kur i shkerdhe Rama robt para dhe mbrapa. Yyyyyytttt rrace e ndyre

 12. Nje bythqir mavi ka komentuar ketu me disa emra. Bravo gazetarit per kurajon mefgjithese sdo tja dije Ramhaleja nga pordhet

 13. Pa dituria dhe shkollimi i gazetarit ne fjal esht per te deshiruar si mund ti drejtohesh kryeministrit ne ate gjuh keshtuqe mesohuni si te drejtoheni pastaj beni pyetje

 14. Sdq shprehja ne italisht eshte pak me ndryshe,ose:”il riso abbonda sulla bocca dei sciocci”- proverb qe perdoret per te ulur ke qesh shum e pavend.
  Me qesh me lot me ket palo konference.

  1. Turp turp dhe turp si skeni zor me keto qe thoni jeni pa etik ju jeni kazani shqipris qe prishni vetem imazhet per lajmet e juja qe te merrni sa me shume shikime

 15. SI ka mundesi qe paskemi gazetar qe nuk njofin as etik e as rregulla kujtojn se flasin me te lagjes dhe jo me kryeministrin.Skandal mesohuni si te drejtoheni.

  1. Nese flet gazetari pa etik, (qe ne kete rast foli shume mire vetem beri pyetje dhe solii fjalet qe ka thene vete Ulqiu), po nje Kryeministri qe flet pa etike (me qindra here neper studio ju turret panelit, me shprehje, ‘ Kush je ti’, “kush je ti mo kush je ti” pse duhet ti lejohet?

   Hajt na rrofsh bolet o Xhep sufllaqja!

 16. A degjoni o shipetare te shprehurit e Manjes as gjuh letrare nuk flet, behet Minister i drejtesise. kamikazi i ed Rames. Edhe Enver Hoxha i mblidhte INJORANTET e i bente Ministra. Degjoni dialogun e mos qeshni ju lutem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu