• |
ide | kryesore

4 shqiptarë ekstradohen në Itali

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Katër shqiptarë janë ekstraduar nga Shqipëria në Itali. Ata janë shpallur në kërkim nga drejtësia italiane

Ndaj tyre rëndojnë akuzat e trafikut të lëndëve narkotike, dhunë seksuale dhe graditje të dhunshme


Shqiptarët janë arrestuar në territorin shqiptar falë bashkëpunimit me policinë.

Ekstradimi është kryer sot me një fluturim direkt nga Tirana në Romë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.