• |
ide | kryesore

Loja e rrezikshme e Berishës me “genocidin serb”

-Instant, 1, Ide

Sali Berisha ka dëshmuar edhe një herë kapacitetin e tij politik për ti ngritur kurthe të pa kapërcyeshme kundërshtarëve. Ai e detyroi sot kopenë e deputetëve socialistë të hidhnin poshtë, me shumicë votash, një rezolutë që dënon genocidin serb në Sebrenicë gjatë luftës në Ballkan, në fillim të viteve ‘90. Ai provoi edhe njëherë tezën që përsërit me kokfortësi, që prej aventurës së rrezikshme të shkëmbimit të teritoreve, se midis Edi Ramës dhe Aleksandar Vuçiçit ekziston një lidhje okulte që nuk e lejon kryeministrin tonë të rreshtohet në sinkron me vlerat e botës perendimore. 


Këtë senacë, në kuvend, Sali Berisha kishte ngazëllimin e plakut të shndërruar në fëmijë, teksa endej me celular në dorë për të fotografuar ministrat dhe deputetët e majtë, që ngrinin lart katronat e kuq për mohimin e genocidit serb. Ai nuk e përmbante dot entuziazmin teksa shihte kundërshtarët e tij politikë të adoptonin një qëndrim që do e kishin zili edhe në Moskë edhe në Beograd. 


Edhe më në favor të tij e shndërronin situatën justifikimet idiote të Taulant Ballës, që i shmangej thelbit të çështjes me arsyetimet se tufa e tij nuk mund të votonte projekt rezolutën e një non -grate, të vdekur, që dikur thyente embargon e naftës ndaj ish Jugosllavisë.    

Socialistët votojnë kundër njohjes së genocidit serb në Sebrenicë

Me perversitetin e tij, Sali Berisha ia arriti sot ti vendoste marionetat e Ramës në një pozicion të vështirë. Sepse genocidin serb, në masakrën e korrikut 1995 në Sebrenicë, ku u masakruan 8 mijë burra dhe adoleshentë muslimanë, e ka njohur tashmë edhe Gjykata Penale e Krimeve të Luftës në ish Jugosllavi, edhe Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë edhe Parlamenti Europian. Atë ka dështuar ta njohë OKB-ja si pasojë e një vetoje të Rusisë në 2015 dhe nuk e pranojnë vetëm ekstremistët e Beogradit apo ata të republika Sebskas në Bosnje.

Pra, duke shkrepur pafundësisht celularin e tij Berisha shprehte gëzimin malinj që i kishte detyruar  deputetët socialistë të bëheshi njësh me ‘botën serbe”. 

Por, sa do i rëndë të jetë ky episod për Edi Ramën dhe socialistët, sado të dëshmojë ai për vartësinë nga Vuçiç, mbi të cilën kryeministri ynë ka ngritur një këmbë të lobingut dhe reputacionit të tij ndërkombëtar, sado që ai të diskredidojë kundërshtarin në luftën e vet politike, ky hap i Sali Berishës, nuk është i llogaritur mirë. Dhe kjo për një arsye të thjeshtë. Sepse dëmi që i bëhet në këtë rast Edi Ramës është shumë më i vogël se njolla që i mbetet Shqipërisë.

Nga sot e tutje, kushdo që të gërmojë në arkiva, kushdo që do të lundrojë në internet, do të gjejë një lajm se parlamenti ynë ka rrefuzuar ta dënojë genocidin serb në luftën e Bosnjës. Dhe kjo është një njollë që i mbetet gjithë shqiptarëve, pavarësisht se kush ka qenë në pushtet në kohën që u shqyrtua kjo rezolutë. Prandaj në raste të tilla, forcat politike, përpara se të shpallin nisma të ngjashme, bien paraprakisht dakord me njëra-tjetrën, për të shmangur çdo të papritur.

Si një ish president dhe ish kryeministër, si një politikan me përvojë 30 vjeçare, Berisha e di mirë këtë. Ai është i ndërgjegjshëm se nuk mund të nxirret përfitim në politikën e brendëshme nga një çështje që të koston në arenën ndërkombëtare. E megjithatë me gjakftohtësinë e një kundërshtari cinik dhe me entuziazmin e një fotografi amator, ai e kapërceu këtë prag, duke e nxirë vërtet Edi Ramën, por duke spërkatur me cërklat e tij edhe fytyrat e të gjithëve ne. 

©Lapsi.al

61 Comments

 1. Andi Bushati eshte nje analist i jashtezakonshem. Jam dakord me te 100%. Sot partia socialiste u deklarua u shfaq si parti antishqiptare e qe per fat te keq votat dhe taksat nga shqiptaret dhe jo nga serbet i merr. Por duhej shmangur kjo njolle qe iu be sot kuvenit dhe Shqiperise. Kujt do ia merrte mendja se do arrinte puna deri ne kete pike. Neser, apo edhe sot, askush nuk lexon lajmin se pse gjoja keta filoserbet e PS nuk e donin rezoluten, pperkundrazi njerezit, sot dhe neser, do shohin vetem faktin qe parlamenti shqiptar votoi pro Serbise dhe kunder nje rezolute humane, te nje krimi cnjerezor. Berisha mire beri qe i futi ne kurth dhe ua nxorri fytyrat,se deri sot mendohej qe vetem Rama eshte proserb,dhe sot i doli boja gjithe asaj partie, por qe prape kjo qe ndodhi sot ishte aq e turpshme aq antikombetare sa me mire mso te kishte ndodhur fare. Aman Berishe mos nxirr ndonje rezolute kunder krimeve serbe ne Kiosove, se ska dileme qe edhe ate e votojne kunder keta, dhe do ishte tragjike. Turp te kene derrat sociliaste qe votuan sot pro serbeve

  1. Na pelqen apo jo ne, Partia Socialiste ka marre me shum se 50% te votave, dhe pasqyron shumicen e Shqipetareve. Turp te kene votusit e saj, nuk e ka fajin PS, por e kane qytetaret (ose fshataret) qe kane votuar PS. Votimi kunder i kesaj rezolute, per cfardolloj arsye, tregoi edhe nje here sa popull shkerdhat jane Shqiptaret.

  2. Nuk kam se çfar ti shtoj komentit tuaj zoti Enver-Mugosha, Rama-Vuçić. Ham plotesisht dakord.
   Ju kujtohet sjellja e PS kur Shqiperia do te pranohej ne NATO? – PS bllokonte rruget nacionale. Po heqja e vizave per ne Europe? Veliaj e Co sajuan skandale, Ruçi deklaronte se ID shqiptare mund te fallsifikohej etc. Dhe tani, keta socialiste qe e quajne veten me amerikane se amerikanet, i vune njollen e zeze Shqiperise. Turp.

  3. Bushati si gjithmonë luan me dy porta.
   Nga njera anë pranon se lëvizja e Berishës me kërkesën për rezolutë për genocidin e Srebrenicës, nxorri në pah pro serbizmin e socialistëve, e nga ana tjetër e quan ate një lëvizje të “rrezikëshme” apo një lëvizje “infantile keqdashëse”.
   Padyshim që Berisha bëri një lëvizje të zgjuar e mirë kalkuluar, duke e njohur mirë stanin e lepujve pseudo-socialistë, duke i futur në kurth që të dalin hapur me kartona pro Serbisë, po ku e sheh Bushati lëvizjen e rreikëshme e infantile ?
   L[vizje jo më e “rrezikëshme e infantile” ishte deklarata idiote e Tao Pallës që ” për inat të vjehrës të flejë me millonanë”, për inat të Berishës të puthen me Vuçiçin.
   Nuk ka e nuk do të ketë dokument më demaskues antikombëtar e antinjerëzor sesa fotot që ju bëri Berisha pupacëve të Ramës, me kartona të ngritura lartë në mbështetje të Serbisë.
   Është njëlloj si me lojën humoristike popullore “fluturon, fluturon ……. gomari” , ngritja e kartonave të skllevërve të Ramës.

   1. Rrespekt per te paemrin e ores 10 e52 O Bushat sipas teje Berisha e dinte se rrama do ishte kunder , prandaj e beri kete dhe fajin do tia faturosh Berishes, sido qe ta sjellesh dy gjera dalin te qarta, Qe; rrama eshte gomar dhe…. e hengri, dhe qe ti je pro hajduteve dhe kete turp do ta ndash mes tradhtarevee Shqiperise dhe Berishes, per te minimizuar tradhetine dhe sovranitetein e doçit prej vupiçit! Je gjak prishur!

 2. Ke shume te drejte Bushat . Por çi kushtonte ketyre mavive qe ta votonin pro dhe ne gracken e ngritur nga Berisha te binte vete ai ? me nje gur vrisnin dy zogj , edhe berishen por edhe tek nderkombetaret dilnin faqe bardhe . Dhe e fundit kur kete genocid e paska njof vete serbia ça problemi kishte ta votonin edhe keta ? kesaj i thone i zoti e jep tellalli nuk do . Sepse keshtu i dhane arsye te tjereve te mos njohin genocidet serbe e greke ndaj nesh . Politikan me horra e me te pacipe se keta mavite nuk kane per ti ardhe kurre me ketij vendi . Ju jane erresuar syte nga vjedhjet saqe nuk e kane me problem cipen .

   1. Tipari i malokut kur vjen në qytet është të bëjë si majmun, duke kopjuar edhe gjuhën e vendit ku shkon, si rasti jot o idiot i pa shkollë.

    1. O?, Mandi; idiotet si ti nuk dine te shprehin mendime, se idioti si ti muk ka mend!! Ha susllaqen qe te jep partia; moe ofendo te tjeret, pa arsye!

 3. ZOTI BUSHATI Q’FARE MENDIMI KENI PER BYTHLEPERSIN MUHAMED VELIUN,YMER GELBAZA KELLIREN DHE KOL SALLAKU SKYPE-n?! thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN KE BYTH EDI RAMES REXHEP ERDOGANIT DHE ALEXANDER VUCIC

 4. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH MUHAMED VELIUT,DRITAN HALE’s YLLI PATES ,FRROK CUPIT,DHE KOL SALLAKU SKYPE-s thotë:

  ZOTI BUSHATI E SHIKOJE DJE ZAGARIN DHE BYTHLEPERSIN MUHAMED VELIU NE RADHE TE PARE PER TO BERE PYETJE EDI RAMES

 5. Gabimi i vetem i Bushatit,ne kete shkrim,eshte se edhe ne te arthmen,njerezit do krehin internetin dhe do gjejne kete refuzim,natyrisht,interneti nuk i thote gjysmake,por do e specifikoje edhe cila qeveri,ishte ne qeverisje dhe madje,edhe cilet deputet te asaj partie,qe kishte pushtetin,do te kene votoar kunder kesaj rezolute.Prandaj,asnje gabim,nuk ka per inisiatoret e rezolutes per genacidin serb,ne Srebenice.

  1. E ke gabim.Ja mediat e huaja filluan masivisht ta shperndajne kete lajm, dhe asnjera nuk ishte futur ne aq detaje teknike sa te thote, nuk e votuan se me demek nuk donin asnje rezolute nga foltorja. Na beri nje dem,demin e radhes, ky monster qe se di si po e durojme akoma

 6. Rezoluten per te denuar gjenocidin serb ne Kosove, Rama nuk e pranoi.
  Rezoluten per te denuar gjenocidin rus ne Ukraine, Rama nuk e pranoi.
  Rezoluten per te denuar gjenocidin serb ne Bosnje, Rama dhe shpura serbo-file e tij, nuk e votoi.
  Konkluzioni? A ia vlen t’i jepet qofte dhe nje vote te vetme kesaj partie serbe ,,te pakten per aq kohe sa udhehiqet nga serbi Edi Rama?

 7. Rezoluten per te denuar gjenocidin serb ne Kosove, Rama nuk e pranoi.
  Rezoluten per te denuar gjenocidin rus ne Ukraine, Rama nuk e pranoi.
  Rezoluten per te denuar gjenocidin serb ne Bosnje, Rama dhe shpura serbo-file e tij, nuk e votoi.
  Konkluzioni? A ia vlen t’i jepet qofte dhe nje vote te vetme kesaj partie serbe ,,te pakten per aq kohe sa udhehiqet nga serbi Edi Rama?

 8. Sic po thoshte njeri tek syri sot, duke mos denuar gjenocidin me te madh qe ka ndodhur ne 60 vite,kemi zhgenjyer edhe Nene Terezen ne aspektin human. Dhe duam pastaj BE.Bile psikopati i vendos dhe ultimatume BE.

 9. Nuk ishte e rastesishme sot ajo fotoja familjare e Vucic, Dodik, Ramovic. Te tre mohues te gjenocideve serbe ndaj boshnjakeve dhe shqiptareve.Po mire ne shqiptaret spo e shohim dhe vazhdojme e votojme Ramovicin, po keta nderkombetare si lejojne qe te rrije nje Lukashenk mu ne mes te Ballkanit dhe Evropes? Verini sanksione Edi Rames dhe 51 deputeteve filoserbe qe votuan kunder gjenocidit ndaj njerezve te pafajshem, e mbase zgjohemi nga gjumi dhe e largojme monstren nga pushteti

 10. Aty nuk ka asgje sepse Saliu kur ka qene ne fuqi pse nuk e beri kete rezolute?
  Me lahut dhe rezolut pushti Sali donte te hynte ne peshkim por eshte vone zilja nuk bie me per te.
  Vetem Bushati dhe ndonje Shkulqepe jane ne merak per kete rezolute kur ka kaluar nje shekull dhe askush nuk beri ndonje rezolute per camet ne OKB.
  Jane pordhe gazetaresh qe duan rroga me rezolute dhe plazh.

  1. Ore monster, po rezolute per camet nuk behet dot pa u futur ne BE ,se na ve veto Greqia, po Serbia ste ve dot veto, pse te mbrojme interesat serbe?Lere kur ka qene ne pushtet ai tjetri,ti ke 10 vite ne pushtet,cfare po ben pervec se po i nxini jeten ketij populli.

  2. Lahuten, ministria e kultures e Ramovicit, ia la Serbise. Mos mendo se cdo gje qe ben Rama eshte kot. Qellimi i tij eshte pushteti dhe vjedhja qe i siguron pushteti. Pak rendesi ka nese kjo behet me Sorosin (i cili thuhet se eshte distancuar nga Rama dhe po mbeshtet ate kurvicken e vogel te bashkise) apo nga serbet. Jo me kot Rama ishte kryeministri i pare shqiptar pas Hoxhes qe shkoi ne Beograd dhe jo me kot, Ivica Dacic i kendonte “O sole mio” ne 2014-en. Rama dhe nje pjese e lidereve politike nga te gjithe krahet, jane njerez pa fe dhe pa atdhe. Te vetmet gjera per te cilat jetojne, jane sundimi dhe llogarite bankare qe mbushen si pasoje e ketij sundimi.

 11. Une,kopilave,nuk desheroj t’u jap pergjigje,sepse as emerin e vett nuk e dine,prandaj nuk e shenojne,por per t’i mbushur mendjen se ky kopil,nuk i kupton shskrimet ne shqip,e jo me te ndjeke mendiate huaja,e t’i tuptoje ato.Thote ,se mediat e huaja thonin se nuk desheronin rezolute nga foltorrja,pra kjo eshte hollesi,dhe prej foltores,e din e gjithe bota,se vetem PS,qe perfaqesohet me kete deklarate,prej Taulant Balles,nuk e pranojne rezoluten.A ka me qarte,se kjo????

  1. Ore kopil kurve mos me fol ashtu se vij te heq koken. Kush nuk kupton shqip mor barbon, lexo cte kam thene une . shkerdhate ,robqir

    1. o Zile, mos fut hundet aty ku ste tako. I fola si njeri ketij bythqirit Kristit heren e pare dhe shiko si e ktheu. Ky per vete skupton shqip, se une i shava Ramen dhe Jo Berishen, dhe me thote mua, Keshtu qe dhe ti o trung shiko kush e filloi sherrin e mos fut hundet kot

 12. Bushati sot nuk ja paska marre ne goje Berishes
  I paska lene vetem te prapmen!

  Se ku qendron logjika e te qenit peng i vucic’it ne kete mes, vetem Bushati mund t’a gjente!

  E kenaqe plakun Bushat

 13. YMER G KELLIRA JAFUT KARIN NE BYTH ALEXANDER VUCIC DHE EDI RAMES PER TE GRABITUR LEKET E SHQIPETAREVE-GREG KRISTAQ RAMA INFO thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN FRROK CUPIT SE ESHTE BERE KAPS

 14. Diku ne facebook e lexova qe edhe vete Parlamenti i Serbisë, me 30 mars 2010 paska miratuar një rezolutw qe denon masakrimin e me shume se 7000 boshnjakeve në Sebrenice, kurse deputete e rames me proserb se serbet

 15. Media boshnjake “Novi Pazar” u ka bërë thirrje të gjithë Bosnjës që të bojkotohen produktet e Shqipërisë dhe bregdeti, pasi Kuvendi i Shqipërisë votoi kundër rezolutës që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë të Bosnje e Hercegovinës.“Duke filluar nga sot, ju bëjmë thirrje të gjithë boshnjakëve që të bojkotojnë të gjitha produktet nga Shqipëria, deti shqiptar, transporti, mediat.Duke bojkotuar gjenocidin e Srebrenicës, Shqipëria u bë i vetmi vend në Ballkan që ra në anën e vrasësve! Shkoni njerëz në Mal të Zi këta janë njerëz të vërtetë dhe vëllezër të vërtetë!!!”, shkruhet tutje.

 16. Pse ia paska sjelle Berisha, njollosjen shqiptareve me vulen e “mosnjohjes se genocidit serb” dhe nuk e paska sjelle Edi Rama qe dha urdhet te mos njihej. I fituari dhe i humburi duhet te dine te vendosin veten me poshte se interesi kombetar. Edi Rama vertete nuk e do te njolloset serbia si prodhues genocidesh. sepse i kishte mundesite mos tia pranonte propozimin, e pastaj te fuste taulant Ballen apo ate bracen te bente te njejtin propozim. Per me teper, ai as tani nuk e ben nje propozim vete, megjithese thote se nuk e votuam vetem sepse vinte nga Berisha

 17. Nuk ishte loje e rrezikshme e Berishes as nje autogol qe do na skualifikonte nga çdo “kampionat” i mundeshem .
  Ky ishte nje harakiri kombetar me diferencen se nuk u be per burreri por per inat te sime vjerre o z.Buashati . Ne nje diletantizem dhe ne nje mendjelehtesi te tille nuk e kam imagjinuar e menduar kurre se do te arrinin .
  Çdo gje te pamundur e kam imagjinuar si te mundeshme mga sekti mavi por qe grotesku , hipokrizia , diletantizmi , mendjelehtesia dhe ligesia e tyre qe arrinte ne kete pike nuk me ka shkuar kurre nder ment . Ç’ju kushtonte ju te njihnit nje genocid serb kur vete serbet dhe e gjithe e uropa e ka njohur ? Dine te ma shpjegoje njeri ?
  Sa turp per ju e marre per ne qe lejojme te drejtohemi nga te pacipe si ju . Nese nuk njihni masakren e Srebrenices si genocit automatikisht nuk duhet te njihni as masakren Serbe ne Reçak dhe genocidin Serb ne Kosove ndaj vellezerve tane Kosovare .
  Mendoja se marrezia dhe babezia juaj do kishte nje fund por qenkam gabuar . Universi dhe budallalliku juaj eshte gjithmon ne ekspansion te vazhdueshem . Tahmaja per te vjedhur , perveç syve ju ka verbuar edhe mendjen .
  Turp turp turp ……… pafunsesisht Turp per ju .

 18. Bushat e ke gabim.Sepse qenveria nuk asht e shumices te Shqiptareve.Sic e ke denu edhe ti vjedhjen e votave me 25 Prill,kjo pacavure qeveri nuk asht legjitime.Dhe per pasoje nuk ka pse te ndihemi keq para botes.Asht kryeshkerdhata kryemini I zi bashke me mijte e zvarraniket e tij,jo Ne.
  Do te vije dita qe ajo rezolute te pranohet nga kuvendi i ardhshem.
  Mandej ne jena tash 9 vjet te sperkatur nga muti i k’saj qenverie.

 19. Po mo Bushat po dhe ti si Rama, fajin e ka Berisha qe e majta shqipetare nuk eshte shkeputur nga etrit e tyre vellavrases dhe antikombetar dhe gjithnje ne sherbim te serbise. Krimet ne bosnje i ka njohur i madh e i vogel se e propozoi PD nuk u dashka votuar sipas komunistve.

 20. ATA nuk po e rruajne per Ukrahinen qe eshte prezent e jo me per Srebenicen qe e kane harruar fare.
  Europa luan poker dhe Shkulaku patriot buze tankut prej letre.

  1. Levizja e Berishes eshte brilante dhe nuk ka patur vetem nje qellim, por disa. Natyrisht ai e dinte se Rama nuk do e votonte dhe ky fakt, do e armiqesonte me shumicen e shqiptareve kudo qe ndodhen. Arsyeja eshte shume e thjeshte. Shqi9taret e Kosoves dhe veriu i Shqiperise, kane vuajtur shume nga veprimet e Serbise ne dy shekujt e fundit. Edhe ne kohe, ky propozim i Berishes ishte shume i sakte sepse u be fiks pasi u be publike nje foto ku Rama eshte ne mes te Dodik dhe Vuciq. Ne analizen e vet, Bushati thote se kjo eshte nje njolle per Shqiperine dhe shqiptaret dhe per kete arsye, veprimi i Berishes na poshteron te gjitheve. Ndoshta Bushati ka te drejte, por a nuk ka marre kjo qeveri mbi 48% te votave? A nuk eshte kjo qeveri qe po e falimemton vendin duke e cuar borxhin publik ne 107%? A nuk eshte kjo qeveri qe duke ka rritur me shume çmimet duke rritur taksat dhe shqiptaret prape nuk bejne ze? Atehere pse u turpuakan shqiptaret? Shqiptaret e Shqiperise te pakten, jane kaq te urte, sa akoma mendojne se i ushqejne femijet me nje rrofte partia dhe pak problem perben per ta se femijet e tyre mund te flejne pa ngrene darke. Turpi me i madh eshte vota qe shqiptaret i japin politikaneve si Rama, Balla, Spiropali, Basha, Bardhi dhe shume te tjere. Keta nuk kane as nder, as bese, as familje, as fe, atehere pse duhet te kene Atdhe? Pse duhet te kene dhembje per genocidin ne Bosnje apo ne Kosove, kur keta politikat e tyre i bejne per te larguar shqiptaret nga vendi dhe shqiptaret i durojne? Bushat, me kete rast, Rama dhe te tijte bashke me opoziten e blere, dolen zbuluar. Eshte ne doren e shqiptareve qe t’i mbajne akoma mbi koke si ate sheikun te video e Dubait, apo t’i heqin qafe njehere e pergjithmone.

 21. Me pak fjale analiza e bushatit thote keshtu: kerkesa cinike e berishes per denimin e genocidit serb te srebenices njollosi shqiperine.

  1. Lokomotiva, pikerisht. Pse qenka Berisha i keq ne kete mes, me nje kerkese mese te denje si shqiptare, per denimin e ushtrimit te terrorit serb ne Bosnje, e keshtu duke nenkuptuar edhe ate te kryer po prej serbeve ne Kosove ? Pse merren si argument kunder kesaj rezolute karakteristikat e personit qe e sjell ate? Argumentum ad hominem, nuk quhet argumetim. Eshte faull llogjik.

   Tani, ju doni te beni opozite edhe ndaj Berishes. Por ky i fundit, deri tani, pas ringritjes, po vepron pa asnje gabim.

   Mendoj se Berisha tani eshte shansi i vetem i Shqiperise per te patur nje lider politik qe shhikon pertej parase dhe pushtetit. Berisha me ringritjen qe po ben ne skenen politike kombetare, po jep prova qe shikon dinjitetin individual si vlere per te gjithe bashkekombasit.

   1. Pikepyetje, ndaj te njejtin mendim me ty, komenti im ishte ironik me bushatin sepse nga analiza e tij del se fajin e ka gjithmon berisha, harrojne qe ai eshte politikan dhe normalisht do beje politike, kurse strategu apo shahisti rama nga tre levizje zgjodhi me te keqen

    1. Lokomotive pa ndalje… eshte e-Drama shah mat nga Sali Barisha. Eshte ky fundit qe eshte sot tanime i pakurruptueshem drejt fitores. Sepse partia ne pushtet ben faulle llogjike primitive. Po nejse. Ironine po zeme se po ta quajme.

 22. Çim Peka sfidon Amerikën.

  Ai tha përballë Sonila Meços, se ata nuk do t’ja marrin në gojë Amerikës, por do e kontestojnë atë.

 23. ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA,POLICIA E KAPI DUKE MASTURBUAR AFER PALLATIT TE TE CIM PEKES … thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT HAHA HAHA,TE JANE MBUSHUR KOQET ME MUT DHE QIME NGA BYTHA E FRROK CUPIT TE JANE BERE SA KOKAE GREG KRISTAQ RAMES

 24. Gjiri i Lalzit i ka kompleksuar politikanët. Në vitin 2015 ato ranë pre e grabitjeve ordinere dhe Policia nxori zbuluar pronarët si Flamur Noka dhe Arben Ristani. Nga turpi që s’i kishin deklaruar vilat, nuk u ankuan kurrë publikisht a në polici. Edhe Arben Krajës së SPAK u raportua se i ndodhi e njëjta gjë në 2021.Qimi nuk ja merr ne goje amerikes,por ja thith atij salih karaxhic berishes 24ne24 ore

 25. YMER MOS SHKRUEJ KETU SO ZAGAR I FRUSTRUAR SEXUAL,PO IK FUTJA LLAPEN NE BYTH SALI BERISHES -ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU TALLIN KARIN ME ZAGARIN E FRUSTRUAR SEXUAL YMER G KELLIREN thotë:

  YMER OK FUTJA KARIN NE ALEXANDER VUCIC SONTE SE EDHE EDI RAMA ESHTE I FTUAR SI MUSAFIR SPECIAL PASI NUK E VOTUAT REZOLUTEN PER GJENOCIDON NE SREBRENICE

 26. Bushat,

  Tani Berisha duhet te vazhdoje shpejt mesumjen e te propozoje nje rezolute per denimin et Hitlerit !

  Keshtu del qarte nazizmi i fshehur i te gjatit dhe deleve te tij !

  Pas kesaj, mire do ishte te vazhdonim dhe me ndonje rezolute per skllaverine dhe kolonizimin e Afrikes.
  Keshtu i cirret maska Rames !!

 27. ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU TALLIN KARIN ME ZAGARIN E FRUSTRUAR SEXUAL YMER G KELLIREN thotë:

  YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT,VETEM SPARTAK NGJELA KA ME SHUME KOHE PA E FUTUR KARIN NE PIDH SE JU YMER

 28. Ai është një djall, një protagonist i së keqes, shkatërruesi më i madh i vendit. Berisha ka një ushtri një paramilitari të tmerrshme. Ky popull shpëtoi nga Enver Hoxha, nga pushtuesit, nga ky nuk shpëton dot nëse nuk do të ishte SHBA.Thithjani karin salihut therrisni dhe Qimin se ky te gjithve ja thith,vetem amerikes nuk ja thith karin

 29. BLENDI FEVZIU TALL KARIN ME ZAGARIN E FRUSTRUAR SEXUAL YMER G KELLIREN thotë:

  YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT,TE MBAN GOJA ERE MUT PRANDAJ BREDHE I VETMUAR SI ZAGAR I FRUSTRUAR SEXUAL

 30. Edhe ta mendosh qe socialistet kane vite qe pellasin per naften qe u kontrabandua ne Mal te Zi e Kosove a thua se pa te Jugosllavia do ngordhte.

  Dhe kur erdhi puna njeri shkoi e takoi Milloshevicin ne Krete e tjetri me ministrin e tij eshte bere bythe e breke dhe po kalon me shume kohe ne Beograd sesa ne Tirane…

 31. Vila 760 mijë €, pasuria e 4 të përfolurve! Shehu hotel dhe 6 shtëpi, Noka 175 mijë € shtëpi e 2 garazhe, Leskajt i ‘avullon’ pasuria rrugës, Spaho përfitoi si i pastrehë,shpellkari me i mire ahkerdhen nonen e vet

 32. Gjyshet kurva partizano-baxhello te ramgonorrese me harem….
  Kanë pasur romanca të forta me dushakën dhe milladinkën…. biles thonë se edhe vetë kurvi ynë legjendar ja pirdhte koqet dushanit…
  Nje tjetër partizankë i mbante kalin…
  Tjerat i kërrnaqnin llozin.
  Dava kurvash dhe çobënërish pa brekë që na lanë trashëgim një kope kopilësh të degjeneruar si ramëfistula me harem.
  Kundër kollovarit përdhunues nuk mund të votonin ndryshe….!
  Pro milladinkës
  Pro dushankës
  Pro serbisë gjakatare.
  Zgjebashë të kuq.

 33. Gjiri i Lalzit i ka kompleksuar politikanët. Në vitin 2015 ato ranë pre e grabitjeve ordinere dhe Policia nxori zbuluar pronarët si Flamur Noka dhe Arben Ristani. Nga turpi që s’i kishin deklaruar vilat, nuk u ankuan kurrë publikisht a në polici. Edhe Arben Krajës së SPAK u raportua se i ndodhi e njëjta gjë në 2021.

  Së dyti, zengjinët i kanë nxjerrë në shitje vilat sepse janë kompleksuar nga blloqet e reja. Tani duan t’i shesin vilat në Lalz e të mblidhen në Palasë a pak më poshtë.Ik me vrap se haloperidoli eshte i rrezikshem per ty o shpellkar

 34. Kandidati për kreun e PD tha se ka kërkuar debat me kundërshtarin e tij Sali Berisha, gjë e cila është kundërshtuar. Kandidati për kryetar në PD tha se duhet të ndahet nga miti se në pushtet mund ta sjellë vetëm Sali Berisha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.