• |
ide | kryesore

Nesër dy takimet për presidentin e ri. Fatmir Mediu dhe Mesila Doda ftohen të parët në farsën e Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ditën e nesërme do të nisin negociatat për zgjedhjen e presidentit të ri edhe pse ky është një proces formal sepse Edi Rama e ka zgjedhur tashmë kreun e ri të shtetit. Thjesht i duhet një proces. 


Mazhoranca ka ftuar në tryezë kryetarët e dy grupeve parlamentare. Takimet do të zhvillohen të ndara. Të parët që do të bëhen pjesë e kësaj farse janë Mesila Doda dhe Fatmir Mediu.


PS njoftoi për një tryezë takimi me kryetaren e grupit parlamentar “Drejtësi dhe Integrim” Mesila Doda në orën 09:00 .

Më pas në orën 10:00 takimi do të jetë me Fatmir Mediun, kryetar i grupit Parlamentar ‘Aleanca për ndryshim’.


33 Comments

 1. kushdo qe te zgjidhet presidenti me i mir se ky qe kemi do jet dhe ishalla nuk vjedh se kto hajdutat e pds e likes

 2. Besoj se do behet zgjedhja e duhur! Kam besimin e plote qe presidenti i ardhshem dot jet nje njeri qe ja vlen dhe e meriton ate post

 3. Kushdo qe do vihet ne kete post te rendesishem eshte i duhuri pasi i besojm zgjedhjes se qevereise aktuale. E ka vertetuar me shume sfida qe ndermerr vendimin e duhur!

 4. Duhet njeri dhe rob me integritet i hajrit qe te vendosi tamam ligjin dhe te veproj te marii vendimet e duhura jo si ky qe kena njeri harbut

 5. Uroj qe nga ky takim te zgjidhet presidenti i duhur dhe i denje per vendin tone jo si likja qe ska bere asigjo

 6. Pergezime Edit qe po mer parasysh mendimet e te gjitheve dhe po i trajton ne menyre te barabarte si opoziten dhe mazhorancen.

 7. QEKAN FUT KURVAT MAVI AKOMA PA U BOTU MIRE SHKRIMI .
  ROPT KU TI KINI O KURVA QE FUNKSIONONI ME KOANDE .
  JU KUJTONI SE PO RREGULLONI VETULLAT POR PO NXIRRNI SYTE . KESHTU KUSHDO EDHE TE MAJTET E VERTETE E KUPTOJNE SE ME PROPAGANDE BOSHE NUK VAZHDOHET ME . PO ZHGENJENI EDHE TE LEKUNDURIT POR EDHE SOCIALISTET E VERTET .

 8. Sdo kete me gabime me zgjedhjen e presidentit sic u be me perpara kur ishte dhe pd ne pushtet dhe u zgjodh like floriri , kshuqe kemi besim tek ju rama

 9. Kam besim se do zgjidhet i duhuri per ate post pasi ai qe eshte ne krye te qeverise di se cfare ben dhe sigurisht qe vendimi per zgjedhjen presidentin do jete i miremenduar

 10. Te zgjidhet nje president qe eshte i afte per ta menaxhuar sic duhet ate post.Kemi besim ne perzgjedhjen e emrit pasi mendoj se do merren vendimet e duhura nga qeveritaret aktual

 11. Shpresoj te zgjidhet nje president i denje per vendin tone ta bej punen ashtu sic duhet dhe jo mashtrus dhe kriminel si ilir meta

 12. si gjithmone na keni nderuar ne cdo takim te organizuar ne baze te situatave! Le te jete ky takim frytedhenes per zgjedhjen e presidentit te ri te vendit!

 13. le te zgjidhet nje president i denje per vendin tone ashtu sic na ka hije
  qevera gjithmon na ka treguar se vendimet mes tyre kane sjelle nje finalizim efektiv

 14. presidenti i ri urojme te na nxjerre faqebardhe ne keto zgjedhje
  Zoti.RAMA ju lumte per degjimin dhe marrjen e ideve te skuadres tende! Transparenca verteton dhe jep vlere punes tuaj!

 15. Kta te lapsit po vukn shum qe se pjerdh njeri salen me po ik se esht me nji kemb n varr smund merren mendime nga nji rob qe do ti dali vec e vetja dhe kur ska asnjifar te drejte

 16. Opozita tregon ne cdo situate se eshte e percare plotesisht dhe partite e vogla me deputete te zgjedhur nga Lista Basha po bejne perpjekje te mbeten faktor politik.

  Ne kete kuader e shoh qendrimin e Mesila Dodes, Dashamir Shehit dhe Fatmir Mediut, si dhe pjesmarrjen e tyre ne konsultimet me PS per presidentin e ri, i cili nuk i takon te jete i opozites dhe aq me pak i partive te vogla.

  Situata politike duket e tille sa gjithkush po ndjek moton “seicili per vete, Zoti per te gjithe”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *