• |
ide | kryesore

Lionel Messi kryeson listën e sportistëve më të paguar të Forbes për vitin 2022

-Instant, Paparazzi, Slider

Pavarësisht një sezoni zhgënjyes në fushë, ylli i Paris Saint-Germain Lionel Messi ishte atleti më i paguar në botë gjatë 12 muajve të fundit, sipas Forbes.


Sensacioni i futbollit raportohet se do të sjellë fitime bruto para taksave prej 130 milionë dollarë në vit nga ndjekjet në fushë dhe jashtë fushës, duke e mbajtur atë përpara lojtarëve si LeBron James dhe rivalin Cristiano Ronaldo në listën e më të pasurve.


Forbes’ Top 10, 2022

Lionel Messi: $130 million
LeBron James: $121.2 million
Cristiano Ronaldo: $115 million
Neymar: $95 million
Stephen Curry: $92.8 million
Kevin Durant: $92.1 million
Roger Federer: $90.7 million
Canelo Alvarez: $90 million
Tom Brady: $83.9 million
Giannis Antetokounmpo: $80.9 million

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.