• |
ide | kryesore

OSBE përshëndet farsën e Ramës me zgjedhjen e presidentit të ri: Do sjellë në krye të shtetit një personalitet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Presidenca-1.jpg

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) ka reaguar në lidhje me negociatat për presidentin e ri në Shqipëri.


Nëpërmjet në postimi në Facebook, OSBE përshëndet procesin, sipas saj përfshirës, që synon të sjellë në postin më të lartë një personalitet që përfaqëson unitetin e popullit.


“Ndërsa vendi fillon procedurat parlamentare për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, Prezenca e OSBE-së në Shqipëri përshëndet një proces përfshirës, i cili do të sjellë në postin më të lartë një personalitet që përfaqëson unitetin e popullit, sikurse përcaktohet në Kushtetutën e Shqipërisë”, thuhet në reagimin e OSBE në Facebook.

Por përtej këtij reagimi formal të OSBE, procesi është farsë me regji qëndrore nga Edi Rama, i cili e ka tashmë një president. Por sa për sy e faqe i duhet një proces gjoja demokratik. Pjesë e farsës është bërë prej fillimit edhe pakica e pakicës së opozitës. Në takimin e parë sot të thirrur nga PS ishte Fatmir Mediu dhe Mesila Doda. ©LAPSI.al

 


16 Comments

 1. Gjiri i Lalzit i ka kompleksuar politikanët. Në vitin 2015 ato ranë pre e grabitjeve ordinere dhe Policia nxori zbuluar pronarët si Flamur Noka dhe Arben Ristani. Nga turpi që s’i kishin deklaruar vilat, nuk u ankuan kurrë publikisht a në polici. Edhe Arben Krajës së SPAK u raportua se i ndodhi e njëjta gjë në 2021.

  1. Pse flisni per lajme qe sjane te sakta !Rama po na shpeton nga nje njeri si likja qe ka vjedhur popullin per te mbushur xhepat e veta!

 2. Presidenti i ardheshme duhet te jet me te certet nje personalitet i denjt per ate post e jo si ky likja qe eshte bere si klloun ne sy te popullit

 3. Rama asnjehere nuk ben gje sa per sy dhe faqe dhe farsat nuk jane fare ne tipin e Rames . Ai po mundohet qe ta shpetoje vendin tone nga nje president qe nuk di ta respektoje pozicionin qe ka .

 4. Kete president e zgjodhi Rama, sepse ishte Méta qe e vuri ne krye te Bashkise se Tiranes e me pas ia plote soi votat qe Rama te behej Kryeminister.
  Zgjedhja e Metes si President synonte shkrirjen e LSI dhe partive te vogla per ta mbajtur Shqiperine n’en pushtetin PS-PD.

 5. Po per cfare farse e keni fjalen hahahah!
  Apo keni qejf me vendos hajdut n krye dhe jo njeri te drejte se skeni nga te vidhni!
  Kandidatet qe thote Rama te pakten jane njerez te punes dhe gezojne respekt nga te gjithe!

  1. Komentues IDJOTER, BUDALLENJ, INJORANTE.Tani na doli Metà president i pa afte, Cudi Rama e zgjodhi vete e per interesat e veta. Edhe ky qe do te vije do te jete sipas qefit te Rames. k.ministri yne vdes per Shqiperine e shqiptaret.

 6. Ju sdini ca flisni o njerez te mencur! Po si qenka nje farse
  Ai e tregon qarte qe do ne krye nje njeri te punes dhe te denje per ate post

 7. Nuk jan farsat gjera qe ben Rama, ai nuk po ben gje tjeter pervecse do te shpetoj vendin nga nje i thencin president si meta, kryekrimineli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.