• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit: Temperaturat arrijnë 29 gradë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vijojnë masat ajrore të qëndrueshme në të gjithë vendin, duke bërë që Shqipëria të jetë nën dominimin e motit të kthjellët gjatë paradites por parashikohet që pasditja të sjellë grumbullim të vranësirave duke gjeneruar shira në pjesën më të madhe të vendit ku herë pas here do të jenë rrebeshe, më të mundshme në zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Sipas MeteoAlb, mbrëmja dhe nata ri-sjellin sërish kthjellimet në territor. Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 29°C.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.