• |
ide | kryesore

Votimi për Srebrenicës në Kuvend/ Berisha: Non grata ime motiv për të dalë kundër

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga Elbasani, ish-kryeministri Sali Berisha foli edhe njëherë për rrëzimin e rezolutës për masakrën e Srebrenicës ditën e djeshme në Kuvend.

Berisha deklaroi se “non grata” ishte një justifikim nga socialistët për të mos miratuar rezolutën.


“Nuk kishte gjë më të rëndë se ajo e djeshmja. Si mund të kemi ndjeshmëri ndaj kombi që ka varrosur 8 mijë djem dhe burra.

Njeri pa përgjegjësi ka qenë njeriu primitiv. Del e thotë fajin e ka ky për rezolutën. Çfarë ishte kjo? Çështja e non gratas ishte motiv për të dalë kundër. Mua më motivonte krenaria e të qenit shqiptar”, u shpreh ai.

7 Comments

  1. Ik or kar me zyle . Juve kurvave pa dinjitet ju ka ik petlla fare se e kuptoni qe luani u rikthye ne “mbreterine” e tij .

   1. Vitin tjeter, ne zgjedhjet lokale.
    Ky luani jot, do bej mesim per kanto. Se do ta degjosh, duke pellitur si gomar. Kengen e njohur, na i vodhen na i vodhen.

 1. Masakra e Srebenices ka ndodh ne 1995. Ishte koha kur Saliu i shiste nafte Milloshivicit me firmen Shqiponja, pa llogarit ushtrine e drejtorave te Albpetrolit. Ca jane ne parlament sot, ca te tjere me firma ndertimi ne new york.

  Gjithesesi Saliu nuk ia kishte ngene ta denonte masakren atehere. Nuk e beri edhe pas marrjes pushtetit ne 2005. Kujtohet te beje mbas 27 vjetesh!!! Sekretari PPSH kerkon edhe nje here qe te behet protagonist.

 2. Vila 760 mijë €, pasuria e 4 të përfolurve! Shehu hotel dhe 6 shtëpi, Noka 175 mijë € shtëpi e 2 garazhe, Leskajt i ‘avullon’ pasuria rrugës, Spaho përfitoi si i pastrehë,shpellkari i ores 19:47 eshte ai qe nonen dhe motren e vet e shkerdhen vetem qe salihu te behet krykari pd

 3. Masakra e Serbenices nje tragjedi per boshnjaket, ndersa karagjozet e ndyre te politkes shqiptare llogarisin se sa pike politikisht do fitojne duke luajtur me gjakun e te pafajshmeve. Cinizem i lig!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.