• |
ide | kryesore

Vidhinin banesat në Itali, gjykata lë në burg 5 “skifterat” shqiptarë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Arrest me burg është dhënë për 5 hajdutë shqiptarë në Itali. 4 janë arrestuar kurse një është ende në kërkim. Grupi i shqiptarëve, të moshës nga 20 deri në 50 vjeç, janë të akuzuar për 5 vjedhje banesash në provincën e Alessandria.

Ata kishin krijuar një skemë vjedhjeje dhe koordinoheshin me njëri tjetrin. Shoferi i linte në zonën ku do të vidhnin dhe ata prisnin me orë të tëra për të gjetur objektivin e duhur, duke zgjedhur pothuajse gjithmonë shtëpi të izoluara.


Pasi kishin thyer me forcë xhamat, ata hynë në shtëpi dhe në një rast vlera e bizhuterive të vjedhura arrinte në 20 mijë euro.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu