• |
ide | kryesore

Zgjedhjet për kryetar të PD-së/ Berisha mbërrin në Fier, demokratët e presin me ovacione

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha ka udhëtuar pasditen e kësaj të shtune drejt Fieri në kuadër të zgjedhjeve për kryetar të Partisë Demokratike. Pasi zbriti nga makina, ish-kryeministri është pritur mes ovacionesh nga demokratët.

Gjatë fjalës së tij, Berisha këtë mbledhje e ka nisur me akuza ndaj ish-kryetarit Lulzim Basha duke thënë se ai merrte vendime autokratë.


“Opozita e vërtetë bazohet në votën e lirë kurse Lulzim Basha shkelmoi statutin e PD-së. Vendi kjaloi një moment kritik të pluralizmit por sot dalim përpara shqiptarëve si opozitë e vërtetë. Liria parimi bazë i demokracisë, dua t’u premtoj zero tolerancë ndaj prekjes së votës. Mbrojmë interesat e qytetarëve”, tha Berisha në fillim të fjalës së tij.

Ndërkohë rivali i tij për kreun e PD-së, Ibsen Elezi zhvilloi një takim mëngjesin e sotëm në qytetin e Kukësit.

6 Comments

  1. Sekretari PPSH 80 vjec bredh me oturak me vete dhe pritet me madheshti…..

    Me duket mu apo historia po perseritet.

  2. Nuk jane demokrate por ekuivalente te patronazhisteve, berishistet = ramistet ose nje mut tjetra kak(me ere).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.