• |
ide | kryesore

E zëvendësoi Blinken/ Pse po vjen në Tiranë ish-Sekretari i Shtetit të Donald Trump

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo do të jetë nesër në Shqipëri për të marrë titullin e nderit “Doctor Honoris Causa”.


Mësohet se do të jetë Universiteti i Tiranës ai që do ti japë titullin Pompeo, ndërsa ceremonia do të mbahet nesër tek ish-Sheratoni.Mike Richard Pompeo është një politikan, diplomat dhe biznesmen amerikan që shërbeu në presidencën e Donald Trump si drejtor i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës nga 2017 deri në 2018 dhe si Sekretari i 70-të i Shtetit i Shteteve të Bashkuara nga 2018 deri në 2021.8 Comments

  1. “Është koha që sovrani, populli shqiptar, të shpallë personat Rama, Balla, Veliaj dhe të tjerët persona non grata në Shqipëri. Mbështetja e kriminelëve të luftës në Beograd nga partia në pushtet e Ramës është tradhti. Ata duhet të dëbohen në Serbi” – deklarate e Martin Henze, zyrtar i larte i CDU Gjermani

  2. He nje here o lapsi plaseni edhe per kete robin qe po vjen ti heqe non grata shokut sali. Ky xhaxhi ka 1 muaj qe ka filluar nje tur ne vendet e interesit te usa

  3. Po te ishte ky akoma ne state dept sdo ishte europa ne kete situate. Fotkeqsisht kostot e zgjedhjeve te vjedhura jane te paimagjinushme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *