• |
ide | kryesore

E zëvendësoi Blinken/ Pse po vjen në Tiranë ish-Sekretari i Shtetit të Donald Trump

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo do të jetë nesër në Shqipëri për të marrë titullin e nderit “Doctor Honoris Causa”.

Mësohet se do të jetë Universiteti i Tiranës ai që do ti japë titullin Pompeo, ndërsa ceremonia do të mbahet nesër tek ish-Sheratoni.


Mike Richard Pompeo është një politikan, diplomat dhe biznesmen amerikan që shërbeu në presidencën e Donald Trump si drejtor i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës nga 2017 deri në 2018 dhe si Sekretari i 70-të i Shtetit i Shteteve të Bashkuara nga 2018 deri në 2021.

8 Comments

  1. “Është koha që sovrani, populli shqiptar, të shpallë personat Rama, Balla, Veliaj dhe të tjerët persona non grata në Shqipëri. Mbështetja e kriminelëve të luftës në Beograd nga partia në pushtet e Ramës është tradhti. Ata duhet të dëbohen në Serbi” – deklarate e Martin Henze, zyrtar i larte i CDU Gjermani

  2. He nje here o lapsi plaseni edhe per kete robin qe po vjen ti heqe non grata shokut sali. Ky xhaxhi ka 1 muaj qe ka filluar nje tur ne vendet e interesit te usa

  3. Po te ishte ky akoma ne state dept sdo ishte europa ne kete situate. Fotkeqsisht kostot e zgjedhjeve te vjedhura jane te paimagjinushme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.