• |
ide | kryesore

Lëkundje tërmeti në Tiranë, zbulohet epiqendra

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në Tiranë dhe zonat përreth. Sipas IGJEUM tërmeti ishte me magnitude 3.3, me thellesi 10 km dhe ishte 2.1 km nga Kruja.

Ndersa sipas Qendres Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti u regjistrua ne orën 17:25 minuta 18 km larg nga Tirana dhe 15 km larg nga Kruja.


Lëkundjet kane shkaktuar panik tek banoret, por deri tani nuk raportohen dëme materiale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.