• |
ide | kryesore

Një ditë pasi fitoi Eurovizionin, këngëtari ukrainas niset për në luftë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Oleh Psjuk, këngëtari kryesor “Kalush Osrchestra” që fitoi Eurovisionin u largua nga Torino dhe shkoi në Ukrainë për t’u regjistruar në luftë. I riu, ashtu si kolegët e tij në grup, kishte marrë një leje të përkohshme për të qenë në qytetin italian dhe tashmë që gara mbaroi si duhet të shkojë të luftojë.

Psyuk u fotografua duke përqafuar dhe puthur të dashurën e tij Oleksandra pasi ngarkoi bagazhet në një taksi dhe teksa mbante kapelën e tij të zakonshme rozë, sipas asaj që raporton Daily Mail.


Kalush Orchestra publikoi videon e këngës “Stefania”, e cila u xhirua në Borodyanka, Irpin, Bucha dhe Gostomel, qytetet ukrainase të goditura nga pushtimi i forcave ruse. ©LAPSI.al

foto galeri Eurovision Song Contest 2022, vince l'Ucraina dei Kalush Orchestra

 

24 Comments

  1. Keta jane patrijote o vlla he Jo si Turqit Shqip foles se sa dikush të sulmone vatanin marrin arratine me vrape e në Turqie dhe paue bër viti kure shkone në Turqi thone se jemi Turqe dhe dalin dhe ngrehin bythen nëper rruget e istambodhit

  2. To abolish all juries, to go only on the vote of the public. This year’s jury gave points in contradiction with the preferences of the public …. Ukraine, Moldova, Serbia took many points … but the ranking of the jury …. voted politically …. the biggest discrepancy was with Moldova had 10 times more points from the public.

  3. Maybe the Romanians will wake up after this cold shower and not kiss this West somewhere that will tell you when to lift two fingers, that maybe they will let you say something, or when to sit on the bench with your hands behind your back. They allowed themselves to put us aside because we have the leaders we have. Only with “live, I understand”. Romania, a “failed” and second-hand country. The West has welcomed us into the EU only as a marketplace, cheap labor, and modern slaves in the West. And in NATO we were received due to the strategic position, because Russia is close to the country’s borders !!!! NATO’s interest is!

  4. I’m very disappointed, so much mess … the competitors put in so much work to come to a contest where politics decides who is at the top of the rankings and who is in the queue. I have been convinced many times that the competing artists who come here are scored not according to their musical performance, but according to the place that the country that represents it holds in politics. Shame on them, does that look like the European democracy I’m talking about so much ??? Thousands of people, instead of these countries, I would not even participate. Mdova was also forced to withdraw 12 points for Romania and give them to Ukraine, the beasts that are

 1. fshati digjet ,kurva krihet,aty po vriten me qindra patriotet e vet ai gezon si bole per 12 pikshat ,ske cthua ngel pa fjale.

 2. Jam kurioz nese paguhet ky skiti qe komenton me siper cdo 2 minuta me emra te ndryshem apo jo. ..
  Se nese paguhet….., hajde se po i kerkoj nje link edhe une antisllavi me i madh ne Shqiperi….
  Se Lyl Brava s’e tregon as s’e tregton sponsorin!

  1. Po ti o idjot nga kush paguhesh që rri turni I 3 dhe bën komente si kopshti pa drekë.po pse ukrainasit nuk janë skits o bole e vaksinuar? Ju qifte Sorrosi farefisin se mendjen ju a ka bere bythë!

 3. Si i LGBTqiut duket ky kengetari bukurosh me kapele roze. Kjo histori me kujton ate kengen ne kohen e Dulles
  Te dielen u martove
  te henen ne pune shkove

  1. Ahahaha ma more nga goja. Xhaxhi do e kishte zili kte propagande qesharake qe po behet.
   E njejta foto i njejti titull ne te gjitha agjensite e lajmeve kryesore ne gjith boten..kontrolloheni dhe do ta shihni. Gjithshka e orkestruar dhe ne sinkron. Genjeshtra pa fund

 4. Tipike komuniste: pasi “u martua ne euroqivizion” shkoi ne aksion me shoket dhe shkoqet e parti-qise, ndersa gruan e la ne shtepi qe tja mbareshtoje kojshia & co….. . Bravo lapsi, per te tilla lajme ka nevoje vetem kurvomiteti i lgbtqii+qi+qi

  1. Po ju merr bota per zhele, po ju lejne ushtaret si zombi neper dhera..do ju shkerdhejne sllavet dhe ju pro sllavet me familje..Nuk ka me meshire per ju pro ruse e pro sllave (fute edhe trumpistet idiote)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.