• |
ide | kryesore

Berisha: Rama është më i afërt me Vuçiç sesa me Kurtin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka vijuar fushatën e zgjedhjes së kreut të PD-së në Kukës. Në fjalën e tij Berisha ka hedhur akuza duke thënë se Kryeministri Rama ka bërë të pamundurën për të pasur një opozitë të rreme në vendin tonë. Teksa është ndalur dhe te marrëdhënia e Edi Ramës me Aleksandër Vuçiç, duke thënë se kreu i qeverisë nuk I kursen fjalët e mira për presidentin serb e nxjerrë keq Albin Kurtin.

Sali Berisha: Ku jemi sot ne, a nuk kemi sot një qeveri që është më e afërt me të Beogradit sesa me të Kosovës, a nuk kemi ne një qeveri e cila në mënyrën më të paimagjinueshme i bën tualet Aleksandër Vuçiç. Edi Rama nuk kursen fjalë të mirë pa thënë për Vuçiç për të nxjerrë të keq Albin Kurtin dhe udhëheqjen politike në Kosovë.


22 Comments

 1. Ky qe vetem korrupton dhe eshte krimineli me i madh qe mund te kete pasur nje parti ne vendin tone vazhdon dhe flet sikur te jete i pagajshem

 2. O Sali Berisha vetem ti sduhet te kesh goj te flasesh per kete tem ti je krye serbi i shqipris ti je turp per ne ti ke masakru popullin tende duke i dhene arme dhe naft per masakren e serbenices ti se meriton te jesh ne ate kuvend turp kush te mbeshtet ty me idet e tua ti nuk meriton asnjegj nga ky populll

 3. Po berisha ska me vend ne politike. As moshe as takat asigje. Se kuptoj pse duhet te vazhdoje akoma te flase dhe te jape komente ne lidhje me ramen

 4. Flet ky nongrata qe wsht krimineli me i madh i vendit ton. Edhe mir qe flet po shpreh dhe hapur krimet e veta edhe do me i hedh faj tjerve

 5. Berisha tka ik koha, flet ti per marrdhenie me serbet nderkoh ti ishe ai qe i dende me naft per krimin katastrofal. Ik o sale ik

 6. me duket se ke harru plako qe je ti me vucic se e ke knaq serbin plot nafte kunder srebrenices e sot me demek i ben moral rames

 7. Rama esht burr shteti qe di ta luaj politiken e jashtme po se harron kosoven dhe kte e takoi kur iku ne hag te takonte thacin 🤝🤝

 8. Aspak e vertet kjo me shume se e do rama kosoven se doje ti o i vdekur dhe po ashtu rama po e mbeshtet kosoven neper europe ne maksimum

 9. Po taq kishte ne dore, KM-ja do ngrinte nje mal sa Himalajet mes Kosoves e Shqiperise
  se sa per Rrugen e Kombit nuk do ta lejonte te behej kurre.

 10. Ata që kanë prej 2013 që akuzojnë Edi Ramën se fitoi pushtetin pas “Aleancës me qelbësirat”, që nënkuptonte marrëveshjen e 1 prillit 2013, sot janë të gjithë me “qelbësirën”, por nuk e quajnë të tillë kur ai është me Sali Berishën.

  Gazeta austriake që ka botuar skandalin, është shumë e çuditur se si skandali ka tronditur më shumë Austrinë, se sa Shqipërinë. Ka më shumë komente në redaksinë e gazetës austriake, se sa në selitë e partive politike në Shqipëri

 11. O semundje e hershme Shqiptare shekullore, biles ne origjine o vella me armikun dhe armik me veten prandaj vetem tkurret ne histori gjeografikisht, nuk o patent e vlleh Romsit dredhja dhe sperdredhja. Sa here afrohet me boten aq here largohet nga vetja, ne fakt afrohet nga bota per tu larguar nga vetja.

  O Sal, po ta han … Spardhak Ngjella dhe rrogtaret sorrosist amrikon dite per dite 🙂

 12. E dine dhe populli shqiptar dhe DASH qe ti je agjent serb o dhender i serbise dhe keto qe flet vetem na e ngrefin ne Shko qiu tani o malok i ndyre …..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.