• |
ide | kryesore

Bllokohen 3 turistë holandezë në malin e Çikës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një turist ka lëshuar sinjalin SOS , pasi është rrëzuar dhe ndodhet i plagosur në majën e Qores në afërsi te malit të Çikës.

Në ndihmë te tij kanë shkuar forcat e policisë së Deltës së Orikumit por dhe një helikopter . Por deri në këto momente gjetja e tij është shume e vështir, teksa operacioni vijon.


Mësohet se janë tre të rinj nga Holanda të cilët ndodhen në majën e Qores, ndërsa njëri prej tyre ka rënë dhe ka dëmtuar ( thyer ) një këmbë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.