• |
ide | kryesore

Dështon raundi i parë i farsës së Ramës për zgjedhjen e presidentit të ri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Procesi për zgjedhjen e presidentit të ri ka shkaktuar debate dhe diskutime të shumta gjatë javëve të fundit.

Kuvendi u mbledh këtë të hënë, në orën 17:00 për të folur për procesin për zgjedhjen e presidentit të ri.


Në fjalën e saj në Kuvend, Klotilda Bushka tha se nuk është depozituar asnjë kandidaturë.

Në këtë mënyrë mbledhja e thirrur është zhvilluar shumë shkurt, ndërsa kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla njoftoi se të martën do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve.

Konferenca do të mbahet në orën 10:00.

21 Comments

    1. Ndryshe nga Meta, jam i sigurt qe presidenti qe do zgjidhni do te jete nje krenari per popullin qe ta kene. Qeveria gjithmone ka bere zgjedhjet e duhura ashtu sic do i beje dhe kete here.

  1. Presidenti i ri duhet te jet nje figur qe ti shperbej keti populli dhe zgjedhja e tij duhet te jet shume e delikate

  2. A ka nai mundsi te zgjidhet oresidenti vetem nga antaret e ps se ato te pd as kryetarin e vet spo e zgjedhin dot e jo me t zgjedhin kryetar shteti

  3. Te ishte per ju te lapsit ishte zgjedhur zari i saliut qe ne raund te par dhe do e reklamonit si triumf te demokracise dhe vullnetit te popullit

  4. Pse shpifni se kuptoj deshtoi thon ore thjesht duhet te zgjidhet nje president i denjte dhe po mendohet me se miri po keshtu eshte kur kemi media koti dhe shpifse

  5. Presidenti qe do te zgjidhet do te jete i duhuri keshtuqe procesi i zgjedhjes se tij do te jete i vwshtire dhe i gjate

  6. Vetem te iki ai likua se na nxiu faqen aman te keqen…turp per faqe te zeze vetem korrupsion, dhe lloj lloj gjerash jo ne te miren e vendit tone …rame kshu vazhdo

  7. Cfare te beje me shume qeveria sipas jush.Tja leri presidentin opozites qe te vendosi ndonje kriminel e pastaj te thote prap qe e ka fajin qeveria

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.