• |
ide | kryesore

Hakerat rusë sulmojnë faqen e policisë italiane si hakmarrje për Eurovision

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Faqja e policisë italiane është sulmuar nga hakerët pro-rusë të quajtur “Killnet” që ditët e fundit kanë goditur disa faqe të njohura në perëndim.

Mediat italiane shkruajnë se falë ndërhyrjes së teknikëve të policisë, të mbështetur nga specialistë të Qendrës Kombëtare Kundër Krimit, faqja u rikthye gradualisht në funksion të plotë. Menjëherë pasi teknikët e IT-së e rikthyen situatën në normalitet, hakerët reaguan në faqen e tyre në Telegram.


“Sipas mediave të huaja, Killnet sulmoi Eurovizionin dhe u bllokua nga policia italiane. Por Killnet nuk e sulmoi Eurovizionin. Sot ne u shpallim zyrtarisht luftë 10 vendeve, përfshirë edhe policinë mashtruese italiane. Meqë ra fjala, faqja juaj nuk punon. Pse nuk e ndaluat siç bëtë me Eurovision?” – thuhet në reagimin e tyre. ©LAPSI.al

2 Comments

  1. MUNDESIT E NJERIUT PER DEM DHE DOBI POR PO TE ANALIZOHET THELLE RRUGA PADREJT KA DEMIN ME TE MADH SE DOBIN KURSE ANGAZHIMI NE TE VERTETEN ME HAK KA DOBIN ME TE MADHE SE DEMIN thotë:

    Tani kapem. PIKEN me te lart si NJERZIM me ANGAZHIMIN TON. Fillimi forces eshte tregues I fundit logjik.POR EKZISTON SHPRESA SE LOGJIKA NUK DO SHTERROJ PA BER ANALIZ MUNDESISH DHE REFLEKTIM MUNDESISH.SHPRESA ESHTE QE ZHVILLIMET ME FAKTE DO ANALIZOHEN .DHE KUPTIMI DO TE DALLOJNE TE DOBISHMEN NGA E DEMSHMJA.DHE MARRIN DOBIN .UN KAM BINDJEN SE TE GJITH DUKE PAR ZHDUKJEN DHE DUKE DASHUR JETEN DO PRANOJN JETEN .DUKE ANALIZUAR ZHVILLIMET DHE DUKE VLERSU DOMOSDOSHMERIT DO PRANOJN JETEN PAQEN.JO VDEKJEN ZHDUKJEN .TE GJITHA ANALIZAT DO TI JAPIN SINJALIN QE LARGIMI NGA PADREJTESIJA DHE KTHIMI TEK E VERTETA DREJTA HAKU PER TE GJITH JU SIGURON JETEN E TYRE MBRON TE DREJTAT HAKUN E TYRE ZGJILLJET SHPRESEN SHPETIMIN KESHTU SHKALL SHKALL TRIUMFON E BIRA MBI TE KEQEN SEJCILIN NE VETEN E TIJE DUKE U PARAQIT ME TJERET ME TE NJEJTIN NATYRALITET DUKE TRANSFORMUAR KESHTU LUFTEN NE PAQE URREJTJEN NE DASHURI HAKMARRJEN NE NDIHMES PROBLEMET NE ZGJILLJE PESIMIZMIN NE SHPRES.ME TRURIN E NJERIUT REFLEKTON PASQYROHET I GJITH UNIVERSI KU EGOJA PADITURIJA INJORANCA .E BEN NJERIUN TE PANGOPUR ME TE SIKUR TE GJITHIN TJA JAPIN KURSE RALITETI VLERAT E BEJNE NJERIUN TE DISIPLINOJN EGON PASTROJN SHPIRTIN DHE ANGAZHOHET NE DOBI NE SAJE TE DISA KUSHTEVE SPECIFIKE TE EDUKIMIT FORMIMIT NJERZOR NJERIU I PERGJIGJET NEVOJAVE QE KA.PERMES ZHVILLIMIT MENDIMIT DREJTES HAKUT.NJERIU BEHET VLERSUES ANGAZHUES DHE I DOBISHEM .SHPRESOJ QE SHPEJT BOTA TI KUPTOJN DHE ZHVILLOJN DOBIT SI PJES E MIRQENJES DHE JETES VETME MESHIREN E TE MADHIT ZOT

  2. Si njerez nuk kemi as te pagabushem dhe as te pa ndreqeshem buk jemi pa mundesi dije fuqije funksioni .zgjilljesh dovish por na mungon me e lehta angazhimi dhe pershtatja thotë:

    Dihet we si krijesa jemi te gabueshme por e rendesishme eshte ta kuptojm dhe ndryshojm dihet qe jemi te pritur te akuzojn tjeret projektojm armikun nderkohe qe armik te vetes kemi vetem veten tone.egon ton per pushtet para qe nuk ngopet me asgje dhe te gjith ato qe na penguin arrihet I konsiderojm armiq ku ne fakt armiku vetes jemi vet qe pranojm te trajtojn tjetrin jo sic deshirojme te na trajtojn tjeret mirpo ndryshe eshte KRIJUAR burimet e dobive zgjilljeve te funksionojne dhe ndryshe veprojn neve keto domosdoshmeri duhet ti kuptojm te gjithe.ndryshojme she distancohemi te gjith nga e keqa dhe perball njeritjetrit te paraqiten sic duam te paraqiten tjeret karrshi nesh.ne let kuptim ka vend per cdo banor te tokes te kuptojne reflektoj ne angazhohet dhe justifikojn pergjegjsit qe ka ne kete bote ne ket jet SPROV nga Zoti me kthim tek AI respekt per te gjith

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.