• |
ide | kryesore

Kryemadhi denoncon: Pronarët e inceneratorëve po kërkojnë azil në Austri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka publikuar në profilin e saj në Facebook një foto që thotë se është shkrepur në vendin ku është inceneratori i Tiranës, ndërsa aty është ngritur një serë.

Në reagimin në Facebook, Kryemadhi jep edhe një detaj për pronarët e inceneratorëve, Klodian Zoton, Mirel Mërtirin dhe Stela Gugalljan, që janë në kërkim nga drejtësia shqiptare.


“Me këtë foto të serave mbi inceneratorin e Tiranës, financuar nga fondet e BE, po përshëndes grupin e Vjenës dhe pronarët e inceneratorëve, që po rrojnë me shpresën se do t’i shpëtojnë drejtësisë, duke fituar azil në Vjenë të Austrisë. Tik-Tak, ora po afron.” – shkruan mes të tjerash Kryemadhi. ©Lapsi.al

8 Comments

 1. Ik moj gore e mutit.
  Juve ju lumt, kur gjeni disa injorant qe ju ndiekin verberisht nga pas.
  O njerez, shikoni hallet tuaja. Mos shikoni majtas djathtas, se keta vetem per bythen e tyre mendojn. Mos u genjeni me kockat qe u hedhin keta te pangopurit.

 2. Lajmi i gazetes austriake, qe thote se ilir meta ka paguar 700 mij euro, per lobim. Eshte nje genjeshter e trash. Se iliri nuk paguan kurr me kash. Vetem florinj.

 3. YMER MOS SHKRUEJ KETU TE LAPSI.al POR IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE CARLO BOLES BOLINO thotë:

  YMER IL FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE LEFTER KOKES

 4. Politika duhet spastruar me rrenje , eshte bere shume e pset nga te gjitha anet . Duhet rinovim i menjehershem .
  Nuk po marrim vesh kush eshte e keqja e kush e mira , sepse keta jane pothuaj 100 % ndyresi , hajni , mashtim.

 5. o kare shiko se po te del nje skandal qe rrezikon te te fusin ne burg. Shif ca shkruajne gazetat austriake per ty dhe burrin tend toce femer

 6. GREG KRISTAQ RAMA BABA I ZAHOS-YMER G KELLIRA ME NJE DOSJE TE RE GATI thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH SKENDER MINXHOZIT DHE LORENC VANGJELIT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.