• |
ide | kryesore

“O Zdroms, o hajdut…”, Erion Veliajt i bëjnë surprizë të keqe në New York (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një aktivitet publik në New York për inagurimin e një rruge me emrin e Skënderbeut nuk ka kaluar pa incidente. Teksa fjalën e kishte kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, disa të rinj kanë nisur ta shajnë.

Vec epiteteve “hajdut” apo “legen”, ata i kanë thirur kryebashkiakut edhe “zdroms”, duke i kujtuar kështu cilësimin që ai bëri dis kohë më parë për cunat shqiptarë. Video e incidentit është bërë virale në rrjet derisa më pas ndërhynë punonjësit e sigurisë së aktivitetit. ©LAPSI.al


24 Comments

  1. sigurisht qe vjen ere e qelbur ne NY Aty ka shume maloke qe akoma nuk lahen se nuk dine te perdorin ujin dhe sapunin si puna e llumrave si ty o bythqir

 1. Ndonje lajm per skandalin e fresket per lobimin e presidentit te shqiperise a ka lapsi apo ce do, nuk ju le Rama te shkruani, nuk jeni te lire ju gazetarucet.

 2. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH LAL DHJERIT DHE YLLI PATES thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT SE ESHTE BERE KAPS!

 3. E kam sqaru plotesisht:

  Z’du pyetje nga zdromsat.

  ME LEKET E AJOLES TANI.

  ME LEKET E MAMIT U MARTOVA.

  ME LEKET E FIQEVE BONA UNIVERSITETIN.

 4. Ata që kanë prej 2013 që akuzojnë Edi Ramën se fitoi pushtetin pas “Aleancës me qelbësirat”, që nënkuptonte marrëveshjen e 1 prillit 2013, sot janë të gjithë me “qelbësirën”, por nuk e quajnë të tillë kur ai është me Sali Berishën.

  Gazeta austriake që ka botuar skandalin, është shumë e çuditur se si skandali ka tronditur më shumë Austrinë, se sa Shqipërinë. Ka më shumë komente në redaksinë e gazetës austriake, se sa në selitë e partive politike në Shqipëri,shpellkare te salihut e metes qe jane paguar te shajne si gjithmone

 5. 5 maloke te piset qene ata qe bertisnin kundra Erion Velise dhe ata te paguar. Ka shume maloke qe kane ardhur ketu ne NY po askush nuk merret me ta Te gjithe ju qendrojne larg se jane te ndyre dhe te pagdhendur

   1. Hej mor miu or miu. Te pakten e di dhe vete qe je nje mi halesh. Ti je me i ndershmi dhe me i mencur nga te gjithe idiotet e Lapsit se te pakten e di kush je dhe nuk te vjen keq ta deklarosh hapur ne platformen Lapsi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.