• |
ide | kryesore

Presidenti i ri, ironia e Ramës: Nëse opozita ka ndonjë figurë të pazbuluar…

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama nuk përjashtoi mundësinë që Presidenti i ri të jetë edhe politik. I pyetur nga gazetarët se nëse mazhoranca do të rishikojë kriterin që Kreu i ri i Shtetit të mos jetë aktiv në politik, Rama dhe se nuk është vendosur asnjë kriter. I vetmi kriter tha ai është që kandidati të mos jetë nga grupi parlamentar i PS.

Ai u shpreh se nuk beson se brenda PD ka nje kandidat per President, por me ironi u shpreh se nese ka ndonjë kandidat te pazbuluar le te publikohet.


Pyetje: Mund ta rishikojë PS kriterin që Presidenti mos të jetë aktiv në politikë?

Rama: Ne nuk kemi kushtëzuar askënd ne thjesht kemi thënë që kandidati për President nuk do të jetë nga grupi ynë parlamentar. Nuk kemi vënë kushte të tjera dhe aq më pak të kushtëzojmë të tjerët. Kur hedh vështrimin në lëndinat e tjera të parlament aty është të identifikosh ndonjë kandidat të mundshëm.

Nëse ata kanë ndonjë që ne nuk e kemi parasysh që është aktualisht në parlament dhe plotëson nevojat që ka vendi për president të na e thonë cili është dhe mbase në kaq vite ka mbetur ndonjë figurë e pazbuluar, por nga sa ne i shohim janë jo vetëm të zbuluara, por edhe të pambulueshme.

29 Comments

 1. Çfardo te zgjedhesh dite e numeruara i ke o kurv . Kujdes lal zdromsin , eshte i hidhur mbas shpine ai .ta merr ne kthese ty.

 2. po cfigur te pazbuluar opozita, opozita te gjej njher figuren n krye te partis se vet se po rrenohen, jan shum skandaloz.
  presidentin zgjidheni ju se vetem kshu jemi ne duar te sigurta

 3. jo mo ca opozite thoni ju, mos lini gje ndor t tyre se e pam zgjehdjen qe ben me liken.
  ska negociata me ata per postin e presidentit

 4. Te gjithe emart e sufllaqeve me siper, qe mund te jeni disa por dhe nje dote e vetme me disa ’emra”, a e kuptoni se sa debila jeni saqe na boni me vjelle me keto llustra patetike per Ramazanin. As Nafijet (nonat e gjyshet tuaja komuniste), nuk i benin kaq furce Enver Killerit.

 5. Kemi besim tek ty Z krye minister

  Ver nje karakurve dhe ne te shkerdhyerit
  e tuaj jemi dakort vetem parti te na erruaj

 6. Po jo se keta te Pd jan ne rregull keta jan balta e shqipris me krye sali berishen tradhtarin e ketij populli serbi me i madh i shqiptarve qe ka kryer vetem masakra dhe me ate te serbenices duke i shitur arme serbis dhe naft ju jeni turp se meritoni te jeni ne kuvendin ton turp turp turp

 7. Pd ka perfunduar si parti totalisht. Ps e tregoi qe si parti ka themele te forta dhe prandaj ka vazhduar kaq gjate ne pushtet

 8. Ata nuk dine te rregullojme punet mes partise se tyre e jo me te kene mendje e vullnet per te qene president ne vendin tone

 9. Ja se do nxjerrin nje emer te ri kta te opozites tani.Eshte nji deputet se di a e keni dgjuar Sali Berisha e ka emrin

 10. PS na ka vertetuar se me ane te puneve te mira, investimeve ne nje shumellojshmeri sektoresh dine se si te qeverisin dhe me nje besim te plote jemi te sigurt qe dhe kandidati per president do te jete i denje

 11. Ata që kanë prej 2013 që akuzojnë Edi Ramën se fitoi pushtetin pas “Aleancës me qelbësirat”, që nënkuptonte marrëveshjen e 1 prillit 2013, sot janë të gjithë me “qelbësirën”, por nuk e quajnë të tillë kur ai është me Sali Berishën.

  Gazeta austriake që ka botuar skandalin, është shumë e çuditur se si skandali ka tronditur më shumë Austrinë, se sa Shqipërinë. Ka më shumë komente në redaksinë e gazetës austriake, se sa në selitë e partive politike në Shqipëri

 12. Jane mobilizuar keq patronazistat Rames i ka hyre frika nga zhvillimet e fundit Ai eshte nje nuhates i shkelqyeshem si qente e kufirit ne kohen e merumit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.