• |
ide | kryesore

Putin: Zgjerimi i NATO-s është problem, nuk kemi asgjë me Suedinë dhe Finlandën

-Instant, Lajme, Planet

Presidenti Vladimir Putin ka thënë se Rusia nuk ka asnjë problem me Finlandën dhe Suedinë, por se zgjerimi i infrastrukturës ushtarake në territorin e tyre do të kërkonte një reagim nga Moska.

Duke folur për zgjerimin e NATO-s në një samit të Organizatës së Traktatit të Sigurisë Kolektive (CSTO) të udhëhequr nga Rusia në kryeqytetin rus, ai thotë se është problem për Rusinë dhe është në interes të SHBA-së.


Shefi i Kremlinit gjithashtu ka thënë se Rusia duhet t’i kushtojë vëmendje shtesë atyre që ai thotë se janë planet e NATO-s për të rritur ndikimin e saj global.

1 Comment

  1. KUR NUK KA MENDIME FJAL DHE VEPRA TE DREJTA SI NJERZIM .ANGAZHIMI SIPAS INTERESIT DHE FUQIS .NUK SJELL ATE QE PRESIN TE ANGAZHUARIT PO TE KUNDERTEN E SAJ thotë:

    Ne MENYRE SHUM INTENSIVE DHE INTENSITET TE LART PO SHOHIM QE LIDERIT BOTERORE JAN TE PERQENDRUAR NE INTERES JO DOMOSDOSHMERI..KJO ESHTE PIKA ME E ULET QE GJINIJA NJERZORE KA RENE SI ASNJEHER NE HISTORI .KU SEJCILI NE FUSHEN E TIJE KERKON TE PERDORE GJITHCKA VETEM TI SHERBEJN INTERESIT TIJE..KJO ESHTE NJE PRAKTIK TASHME E DESHTUAR QE CDO DIT QE KALON I AFROHET FUNDIT VET TRISHTUES.SEPSE KUR NUK KUPTOHET RESPEKTOHET QELLIMI PER TE TILIN U KRIJUM VET KRIJIMI KRIJESAT KRIJUSI TYRE NUK MUNDESON QELLIMIN NJERZOR.TANI NDOLLEMI NE GAREN E FUNDIT TE SHKATRRIMIT TON KU SEJCILI MENDON SE SI TA DOBESOJN DEMTOJN DHE SHKATRROJN TJETRIN DHE MBIJETOJN VET ME CDO MJET POR NE FAKT SEJCILI PO VETSHKATRROHET.VETMASHTROHET.VALL A EKZISTON NDONJE MUNDESI SHPETIMI PER TE GJITH .PO RRUGA DREJT ULLZIMI HYJNORE LARGIMI NGA PADREJTESIJA.PENDIMI .KTHIMI HAKUT NJERZVE .PERQENDRIMI TEK E VERTETA ANGAZHIME NE MENDIME FJAL DHE VEPRA TE MIRA .SI THOT I MALLI ZOT DO TU GJALLEROHET ZEMRA PASTROHET SHPIRTI .VIN NDJESHMERIJA PER MIR MBASI AJO JU KA IKUR NGA MEKATET. DHE NUK KUPTONI FARE QE ANGAZHIMI .NE MENDIME FJAL VEPRA NE PADREJTESI KUNDER TJERVE ESHTE NJELLOJ SI TI BESH VETES TENDE.DHE SEJCILI VETEN E DON POR KUR BEHESH MEKATAR IKEN NDJESHMERIJA PER MIR BEHESH SI I DEHUR NGA MEKATET DHE NUK KUPTON CFAR I BEN VETES GJUHEN DINI TA FLISNI POR NUK KUPTONI VLEREN E ASAJ QE MENDONI FLISNI DHE VEPRONI.PERGJEGJSIT AS PASOJAT.E KUR NJERZIT ANGAZHOHEN NE TE MIRE. E MIRA VJEN NE MEZIN TON POR QE TE NDOLL KJO SEJCILI NGA NJEREZIT DUHET TE ANGAZHOHET SIPAS MUNDESIVE NE DOBI ME MENDIME FJAL VEPRA DUKE KESHILLUAR PER MIR DHE NDALUR NGA E KEQA.RESPEKT PER GJITH MOS PARAGJYKONI POR MEDITONI DHE ZHVILLONI DOBIT SIC I DESHIRONI PER VETE PER TE GJITH SEPSE VETEM KESHTU U KRIJU TE FUNKSIONOJNE ATO NE UNITET DUKE U BERE TE GJITHE NDIHMES DHE PLOTESUES JO DEMTUES SHKATRRUES

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.