• |
ide | kryesore

Reperi paralajmëron të ftuarit pas incidentit në Oscars

-Instant, Paparazzi, Slider

Gjatë Billboard Music Awards 2022, prezantuesi dhe producenti ekzekutiv Sean “Diddy” Combsu ndal tek incidenti në Oscar 2022.

“Në frymën e të qenit i lirë, nëse sonte ndihesh pak i inatosur…dhe vendos të hidhesh në këtë skenë këtu sonte, unë ju sugjeroj t’i rregulloni punët tuaja. Dhe e them këtë me dashuri, e them këtë me dashurinë më të madhe dhe më të madhe, sepse dashuria fiton mbi gjithcka”, tha ai.


Reperi ishte i pranishëm në Oscars dhe foli shkurtimisht për incidentin tronditës pasi doli në skenë për të paraqitur momente pasi ndodhi.

“Nuk e dija se ky vit do të ishte Oscari më emocionues i historisë. OK, Will dhe Chris, ne do ta zgjidhim atë si familje në Gold Party. Por tani ne po vazhdojmë me dashuri – të gjithë, bëni pak zhurmë, “tha Combs në atë kohë.

Pasi Rock bëri shaka me flokët e Jada Pinkett , Smith doli në skenë dhe e goditi komedianin.

Will, i cili fitoi Oscarin për aktorin më të mirë për Mbretin Richard, më vonë njoftoi se do të jepte dorëheqjen nga Akademia mes një hetimi në pritje të veprimeve të tij gjatë ceremonisë. Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit përfundimisht vendosi që akttoi nuk do të   kthehet në Oscars ose të marrë pjesë në ndonjë ngjarje tjetër të Akademisë për 10 vitet e ardhshme.

Billboard Music Awards, e organizuar nga Diddy, u transmetua drejtpërdrejt nga MGM Grand Garden Arena në Las Vegas në NBC dhe Peacock./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.