• |
ide | kryesore

Shkëputja e ashensorit në QSUT, shoqërohet në polici tekniku

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas shkëputjes së ashensorit në QSUT la të lënduar pacienten dhe infermierin, shoqërohet në polici tekniku. Mësohet se në komisariatin nr. 4 të policisë është shoqëruar tekniku i ashensorit që është kontraktuar nga QSUT për mirëmbajtje dhe kolaudim. Paraprakisht dyshohet se ashensorit i është këputur një prej kablove dhe është rrëzuar mes kateve.

Pacientja 80-vjeçare ka marrë dëmtime në kokë dhe është dërguar për mjekim më të specializuar tek spitali i Traumës.


1 Comment

  1. QSUT prit kur te bjere e gjitha ndonje dite. Ashensori nuk eshte asgje. Keta i lyejne nga jashte dhe mendojne se i bene te reja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.