• |
ide | kryesore

“Të plas dyfeku në faqe”/ Plas sherri LIVE mes Lorenc Vangjelit dhe Agron Shehajt (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Analisti Lorenc Vangjeli është përplasur me deputetin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj në studion e emisionit “Të paekspozuarit” në MCN teksa po diskutohej për ligjin e investimeve strategjike në bregdet.

Sipas Shehajt, kushëriri i Gjiknurit ka marrë status investitor strategjik, por Vangjeli e kundërshtoi duke deklaruar se e ka verifikuar në gjendje civile dhe nuk i rezulton kështu.


“17 jetë të kalosh në bibliotekë nuk arrin dot të gjesh çfarë mund të them. Unë mbroj të vërtetën. Ta plas dyfekun në faqe” – i tha Vangjeli ndërsa Shehaj e mori këtë për kërcënim.

“S’ka lidhje është metaforë. Shpenzo një jetë, të kuptosh metaforën” – ia ktheu Vangjeli. ©LAPSI.al

14 Comments

 1. Lorenc Mendershituri. Kref lek duke mbrojtur skandalet e korrupsionit neper studio televizive. Per kete te butrintit duhet ti ka vajtur debati mbi 5 mij euro.

 2. Pandeli Sotir Vangjeli,
  me sheqer llokum na veli…

  Keto vargje te Nolit per servilizmat e politikaneve shqiptare ndaj Ahmet Zogut, m’i kujtoi Vangjeli junior-analist ne debatin e mbremshem.

  Cirku gazetaresk per te fituar para e shtyre jeten te con rrotull ndonje ofiqari, por edhe me dekada sherbim nuk jep ofiqe.

 3. Vangjel je vemje dhe nje rrote kari 1 meter e 15 cm. Moterqirat si puna jote as roje nuk i merr kush jo me ne emision. Ptu te qifsha librin e ropve

 4. Po ka kurve ne kete vend , ai e ka emrin Lorenc Vangjeli . Ky bir kurve ka ber gjithmone servilin e lepiresin e pushteteteve . Me makiavelizmat dhe metodat e sigurimit ky bir bushtre mbron edhe te pambrojtshmin . Sa here e shoh ndrroj kanal , sepse e di se si do sillet , do lepihet e do zvarritet siç ka bere gjithmone

 5. Me ndyresire njeri se vangjeli nuk behet. Ndonjeher edhe e shikoja rakipin, por qe kur surrati i shpifur i lorenc vangjelit u ahfaq aty nuk e ahof me. Buce njeri

 6. Lenci , po ju tek Gonit te shkerdhen ty dhe librin e shpis o kokoloqe rilindje , eshte bere vete ai , nuk i ka lepire bythen njeriu si ty o vemje e ndyre

 7. Dyfeku eshte me i madh se ty mor legen qe mbahesh per ironik , batututaxhi njef dhe metaforen. Duhet te njohesh dhe formen e permbajtjen si dhe raportin mes tyre. Gazetaruc qe nuk e kupton sakrificen e z.Agron Shehaj te ule nivelin e tije perball nje zhurmuesi.

  1. Hahahah te gjith keta qe shajn Lorencin e mbrojn Shehajn.
   Te gjith keta kan votuar kundra shehajt. Ne garen kundra bashes per kryetar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.