• |
ide | kryesore

Amber Heard mohon akuzat e Johnny Depp: Skenar i neveritshëm

-Instant, F1, Paparazzi

Amber Heard mohoi së fundmi se kishte kryer nevojat personale në shtratin e saj dhe  Johnny Depp, duke e quajtur skenarin “të neveritshëm”.


Ndërsa dëshmonte të hënën, aktorja u pyet në lidhje me rastin kur Depp tha se atij iu shfaq një fotografi e “një jashtëqitje” ​​pasi Heard u largua me miqtë për të shkuar në Coachella në prill 2016.


Depp ka dëshmuar seajo “u përpoq t’ua fajësonte qenve”, por ai nuk besonte se mund të kishte ardhur nga kafshët e tyre të vogla shtëpiake: “Kam jetuar me ata qen për shumë vite. . .. Kjo nuk erdhi nga një qen, thjesht nuk erdhi.” Ai gjithashtu iu referua si “lindje fekale”.

Starling Jenkins III,  roja e  sigurisë së aktorit , deklaroi  më parë në gjyq se Heard i tha atij se jashtëqitja ishte “një shaka”.

Gjatë kohës së saj në tribunë, Amber trajtoi skenarin, duke mos kujtuar fare se kishte biseduar me Jenkins për këtë. Ajo dëshmoi se një nga qentë e tyre kishte “probleme me kontrollin e zorrëve” dhe shpesh kryente nevojat në shtretërit e tyre, ndonjëherë duke pasur aksidente. Ajo tregoi se qeni ishte në shtrat ndërsa ajo ishte duke bërë paketimin, kështu që  mund të ketë ndodhur kur ajo dhe shoqja e saj u larguan.

Kur avokatja e saj Elaine Bredehoft e pyeti nëse ishte përpjekur të bënte një shaka me Depp, Heard u përgjigj: “Absolutisht jo”.

“Së pari, nuk mendoj se është qesharake. Nuk e di se çfarë bën një grua e rritur. Unë nuk isha gjithashtu në humor. Jeta ime po shkatërrohej. Unë isha në një udhëkryq në jetën time. Isha vërtet serioze”, vazhdoi aktorja e ‘Aquamen’. “Dhe unë sapo isha sulmuar në ditëlindjen time të 30-të nga burri im i dhunshëm me të cilin isha dëshpërimisht e dashuruar dhe e dija se duhej të largohesha. Nuk ishte një kohë e gëzueshme dhe nuk mendoj se është qesharake. . Kjo është e neveritshme .”

Ajo zbuloi gjithashtu se Johnny  e akuzoi atë se kishte lënë një nga miqtë e saj të bënte një gjë të tillë në shtrat si një shaka. “U përpoqa të tregoja se si kjo nuk kishte kuptim. … Miqtë e mi nuk do ta bënin këtë. Kjo nuk është diçka që një grup grash 30-vjeçare mendojnë se është qesharake. Për çfarë po flet?”

Kur Depp “vazhdonte e vazhdonte” rreth incidentit, Heard rrëfeu se donte ” të fliste për çështjet për të cilat duhet të flisnim”.  “Martesa jonë kishte mbaruar dhe u shpërbë para syve tanë, ne nuk ishim parë për më shumë se një muaj dhe nëna e tij sapo kishte vdekur. Nuk mund ta besoja se donte të fliste për feçet.”

Dyshja u takuan gjatë realizimit të filmit të vitit 2011 The Rum Diary, dhe më vonë u martuan në 2015. Ata u ndanë në maj 2016, kur Heard kërkoi një urdhër ndalimi të dhunës në familje kundër tij, duke e akuzuar atë për abuzim me të. Depp i mohoi pretendimet dhe ish-çifti e zgjidhi divorcin e tyre jashtë gjykatës në gusht 2016.

Tashmë, aktori po e padit për shpifje në lidhje me një artikull të vitit 2018 që ajo shkroi për The Washington Post për mbijetimin e dhunës në familje, megjithëse nuk e përmendi kurrë atë me emër në artikull. Aktori i Pirates of the Caribbean fillimisht ngriti padinë prej 50 milionë dollarësh në mars 2019./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *