• |
ide | kryesore

Arrestohet deputeti, akuza për përdhunim

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Konservatorët në pushtet të Boris Johnson thanë se një deputet është nën hetim. Kjo, pas raporteve të mediave në Mbretërinë e Bashkuar se policia arrestoi një deputet konservator me dyshimin për përdhunim dhe sulm seksual në fillim të viteve 2000.


Shefi i Partisë Konservatore, Whip, Chris Heaton-Harris “ka kërkuar që deputeti në fjalë të mos marrë pjesë në pronat parlamentare ndërkohë që një hetim është në vazhdim”, tha zyra e Whips, përgjegjëse për disiplinën e partisë, në një deklaratë kur u pyet për raportet.


“Deri në përfundimin e hetimeve nuk do të komentojmë më tej”.

Një zëdhënës i Shërbimit Policor Metropolitan nuk pranoi të jepte një deklaratë pas një kërkese për koment që përshkruante akuzat e raportuara fillimisht nga gazeta angleze “The Sun”.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.