• |
ide | kryesore

Kjo është gjyqtarja që ka në dorë fatin e “vulës” së PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Apelit ka caktuar me short gjyqtarin që do të ketë në dorë fatin e “vulës” së PD-së pas ankimimit nga Enkelejd Alibeaj kundër vendimit të gjyqtarit Agron Zhukri por regjistrimin e statutit të Komisionit të Rithemelimit që buroi nga Kuvendi i PD-së në 11 dhjetor.

Pas hedhjes së shortit doli emri i gjyqtares Elona Toro, e cila do të vendosë për një cështje sensitive. Grupimi Berishës e ka cilësuar të papranueshëm që cështja u pranua nga Apeli. Ndërkohë grupimi i Lulzim Bashës i mbështetur nga Enkelejd Alibeaj, shpreson që Apeli të jetë në favor të tyre. 


 

4 Comments

  1. E kur behet gjyqi politik? Po pse gjyqtarja do vendos ate qe zgjedh dhe e vendos votuesi? Votuesit folen me 6 mars .
    Keta te Bashes bejne si nuse e bukur por harrojne se ne zgjedhjet qe vijne nuk marrin as 2 % te votave . Do ta shikoni pas nje viti nese nuk bashkohen .

  2. Pra si[as disave , vendimi i zhukrit pro berisjes na qenka i mire, jo politik , po pse te paragjykohet Apeli. pse dy standarte politika e foltorexhijeve

  3. Ça gjyq kari thoni ju , demokratet e kane vendosur se kush eshte PD-ja e vertete . Çdo gje tjeter eshte absurditet dhe sgkopinj posht rrote .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.