• |
ide | kryesore

Kryeministri bën thirrje për hetimin e tij/ Meta: Kam armët e mia të forta

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediet këtë të martë ka folur për kërkesën e Ramës ndaj SPAK për ta hetuar atë. Kreu i Shtetit tha se ai ka armët me te forta e verteta dhe transparenca.

“Kjo që shqiptarët presin është llogaridhënia e të gjithëve, më bën përshtypje por edhe juve pse ka frikë një kryeministër nga drejtësia e vet, që e ka kapur për fyti. I bën thirrje SPAK të hetojë Metën, shumë mirë bën që e bën këtë. Madje t’i cojë edhe pyetjet apo cështjet. Ilir Meta ka armët më të forta, e vërteta dhe transparenca. Më keni parë ndonjëherë t’I shmangem drejtësisë? Përkundrazi, gjithmonë kam dhënë shembullin për t’u ballafaquar. Pas 24 korrikut është e sigurtë që Ilir Meta do shkojnë te SPAK me fakte e prova, jo me deklarata politike për të gjithë mullarët e korrupsionit që lartësohen cdo ditë përpara syve të të gjithë qytetarëve shqiptarë. Po kush e ka penguar SPAK të hetojë Saliun, apo Ilirin ku ka qenë kryeministër. Po pse i bën këto, të mos hetojnë Stelën, mërtirin, Zoton dhe grupin criminal që drejton Shqipërinë. Po pse do frenojë ai Ilir me këto lloj përrallash e mashtrimesh? Ilir do i shkojë deri në fund, për ato gjëra që i ka bërë ai Shqipërisë e shqiptarëve”, tha Meta.


19 Comments

 1. Armet e forta te Like floririt jan milion e eurove qe ka vjedhur. 700 mij euro per nje foto me Trump Likja. Me keto arme Likja ska faj… jan te forta

   1. Po Rama njesoj eshte, ca pune ka Rama ketu, po flisnim per Like floririn. Cdo gje qe shkruan robi, te Rama e coni. Boll se na hapet barkun dhe me Ramen, do i vij rradha dhe atij.

 2. Ky majtisti i cmendur. Qe do ta varte sliun te sheshi.
  Ky e kuptoi gabimin, dhe eshte ber mbshtetesi me i madh i berishes.
  Mos u cudisni, kur ta kthej pllaken prap. E te behet serish armiku me i madh i berishes.

 3. O ilir kari ti ke karin tim qe ta mash ne goj a more vesh o kriminel i ndyr flliqsir njeri ropqir ik pidhropsh

 4. Faktet dhe një sagë dëshmish konfirmojnë se Ilir Meta është një ndër politikanët më të implikuar në Ballkan me njerëzit e botës së krimit, korrupsionit dhe pastrimit parave. Sot po sjellim në vëmendje vetëm disa nga lidhjet e tij më flagrante, të cila nëse shikohen në tërësi, janë një sfidë dhe provë e madhe për SPAK.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.