• |
ide | kryesore

Pushtim milanist i Sassuolos: shiten të gjitha biletat në Mapei Stadium në 20 minuta

-Instant, Sport

Do të jetë një pushtim i vërtetë i Milanit në Reggio Emilia për ndeshjen Sassuolo-Milan që vlen titullin kampion. Këtë mëngjes, radhë të gjata janë parë menjëherë në dyqanet përkatëse për të rrëmbyer një biletë për në stadium: shitja totale e Mapei Stadium u arrit në më pak se 20 minuta. Asnjë vend i lirë në stadiumin e Sasuolos: 21,000 njerëz, shumica prej të cilëve kuqezinjtë. Çmimet kanë shkuar në qiell, megjithatë, në kanalet dytësore: në portalin Viagogo fillon nga 1000 euro për biletë. Ethet po ngrihen për ndeshjen që mund t’i japë titullin skuadrës së Piolit, njëmbëdhjetë vjet pas herës së fundit.

Është praktikisht e pamundur të marrësh një biletë me radhët që kishin deri në 90 mijë persona në pritje, ndërkohë që çdo dyqan në Milano, i autorizuar për të shitur bileta, kishte 30 deri në 40 persona në radhë. Në orën 10:02, dy minuta pas hapjes së shitjeve, në vivaticket u shfaq në internet ky mesazh: “Duke pasur parasysh kërkesën e madhe për këtë ndeshje dhe disponueshmërinë e ulët të vendeve, ju paralajmërojmë se eventi mund të mbyllet shpejt”. Kështu ndodhi, të dielën në orën 18:00 në Reggio Emilia do të jetë një privilegj për pak fatlumë, ndërkohë që Milan nuk ka planifikuar vendosjen e ekraneve të mëdha në Milano.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.