• |
ide | kryesore

Dalin PAMJET e vrasjes në Sukth/ Viktima u qëllua me breshëri plumbash

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kanë dalë detaje të reja nga ekzekutimi i mafioz i një 48-vjeçari në qendër të Sukthit. Policia tha se Arben Mërkuri i njohur edhe si Maneci u qëllua nga një person i paidentifikuar me breshëri kallashnikovi kur ai ndodhej në dyqanin e tij.

Për pasojë 48-vjeçari u plagos rëndë dhe si pasojë e plagëve ndërroi jetë në spitalin e Durrësit.Forca të shumta të policisë kanë rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj, për të bërë të mundur kapjen e autorit.


Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove të vlefshme që do t’i shërbejë hetimit, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit. Viktima ishte me precedentë penalë në fushën e drogës. Ai ishte arrestuar në vitin 2018 për rrahjen e biznesmenit libanez Fadi Mitri. ©LAPSI.al

3 Comments

    1. Militanti nxjerr nga xhepi shishen me raki dhe i drejtohet Berishës: Dollibash të kam gjetur!Kriminelet e salihut vrane vrasesin e libanezit qe donte te investonte ne Lalez,por klani i salihut dhe Argites nuk lejuan me veprime mafioze eliminuan Libanezin,sot i mbyllen gojen kriminelet me pagese te salihut e likes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.