• |
ide | kryesore

Hyn në fuqi marrëveshja e ekstradimit me Spanjën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano dhe përfaqësues të Policisë spanjolle dolën në një konferencë për media lidhur me marreveshjen per ekstradimin e personave te kerkuar që u fut në fuqi.

“Shqipëria tregon vendosmërinë e saj absolute për të mos qenë strehë për kriminelët gjë që konsiderohet nga komuniteti ndërkombëtar si shenjë e qartë e përpjekjes për të çuar para procesin e anëtarësimit në BE dhe forcimin e shtetit të së drejtës.


Me këtë operacion për kapjen e personave në kërkim nga autoritet spanjolle, policia shqiptare dhe policia e Spanjës përforcojnë linjat e tyre të bashkëpunimit policor”, tha perfaqesuesi i autoriteteve spanjolle.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.