• |
ide | kryesore

Incident në koncertin e Xhensila Myrtezaj, fansat i hedhin lule në fytyrë

-Instant, Paparazzi, Slider

Me ardhjen e verës artistët shqiptarë nisin edhe periudhën e punës dhe të koncerteve. Xhensila Myrtezaj është një nga emrat e muzikë, e cila mban koncerte çdo muaj të vitit. Sigurisht më aktive është tani në verë, ku ka performuar edhe jashtë trojeve shqiptare.

Gjatë koncertit të fundit në Greqi asaj i ka ndodhur një e papritur në skenë. Teksa po performonte hitin e verës së kaluar “Prit pak” dikush nga publiku i ka hedhur një tufë me lule në fytyrë.


Nuk është i qartë qëllimi që ka pasur fansi, nëse ia ka hedhur sepse e pëlqen shumë këngëtaren apo në ndonjë shenjë revolte a mospëlqimi ndaj saj. Por, një gjë është e sigurtë, Xhensila e ka pritur mirë, sepse buzëqeshi dhe vazhdoi performancën.

Ju kujtojmë që një muaj më parë këngëtarja e njohur shqiptare festoi ditëlindjen e saj të 29-të. Përtej festës me familjen dhe stafin gjatë ditës, ajo zgjodhi të festonte me kunatën, Ana Kallakut, motrën dhe mikeshave të saj. (BW)

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.