• |
ide | kryesore

OKB: Më shumë se 3700 civilë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Ukrainë

-Instant, Lajme, Planet

Sipas Zyrës së Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut (OHCHR),  3752 civilë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës më 24 shkurt, shkruan BBC.

Sipas të dhënave, 4062 civilë të tjerë janë plagosur.


Shumica e civilëve janë vrarë nga bombardimet, raketat dhe sulmet ajrore. Gjithashtu sipas OKB-së, besohet se shifrat janë më të larta se sa janë raportuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.