• |
ide | kryesore

Ukraina bën bilancin: Kemi vrarë mbi 28 mijë ushtarë rusë

-Instant, Lajme, Planet

Ukraina ka publikuar shifrat e përditësuara të humbjeve ushtarake ruse që prej fillimit të Luftës Rusi-Ukrainë, 24 shkurt. Sipas zyrtarëve ukrainas,  ushtria e tyre ka vrarë më shumë se 28,300, shkruan skynews.

Sipas informacioneve, ushtria ukrainase ka shkatërruar 1251 tanke, 202 avionë dhe 167 helikopterë.

Skynews thekson se shifrat e pretenduara nga pala ukrainase nuk janë verifikuara nga burime të paanshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.