• |
ide | kryesore

Aksidenti tragjik në Rrugën e Kombit, ndërron jetë edhe 19-vjeçari

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

19-vjeçari që mbeti i plagosur në aksidentin e sotëm në Rrugën e Kombit ka humbur jetën në spitalin e Traumës.

Xheku Logu po udhëtonte këtë mëngjes me dajën e tij në automjetin tip “Benz”. Ata po udhëtonin nga Tirana drejt Kukësit, por në afërsi të fshatit Kolsh, drejtuesi i automjetit ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë rruge, duke përfunduar në greminë rreth 100 metra poshtë rrugës.


Andi Rrsutaj ndërroi jetë në vendngjarje ndërsa nipi i tij u dërgua në spital në gjendje të rëndë shëndetësore dhe për pasojë nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra.

Shkak i aksidentit mendohet të ketë qenë pakujdesia dhe manovrimi i gabuar i automjetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.