• |
ide | kryesore

Algoritmi i Stats Perform dëshpëron Inzaghin: për Inter vetëm 19% shanse për titullin

-Instant, Sport

Të mposhtë Sampdorian dhe të shpresojë për një fitore të Sassuolos: ky është i vetmi kombinim i vlefshëm për Interin për të mos shkulur titullin nga fanella. Milanit i mjafton një barazim i thjeshtë për të fituar trengjyrëshin e 19-të në histori.

Por sa mundësi ka që të materializohet kombinimi i nevojshëm i zikaltërve për të fituar yllin e dytë? Sipas modelit të parashikimit të Stats Perform, skuadra e Simone Inzaghit ka saktësisht 19.4% shanse për t’u bërë kampion i Italisë. Milani, nga ana tjetër, mund të mbështetet në një 80.6%. Me pak fjalë, gjithçka është e mundur, por opsioni i dytë është sigurisht shumë më i mundshëm.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.