• |
ide | kryesore

Cameron Diaz flet për mëmësinë : Gjëja më e mirë që më ka ndodhur

-Instant, Paparazzi, Slider

Cameron Diaz ka folur së fundmi për jetën e saj si mama e një vajze 2-vjeçare.


Gjatë një interviste për “The Kelly Clarkson Show”, Cameron u shpreh se jeta me një fëmijë të vogël është sfiduese duke vënë në dukje se ajo punon për të “riparuar” çdo rast kur humbet qetësinë.


“Nëse acarohesh thjesht … thuaj, ‘Mami u inatos dhe nuk doja të të thoja këtë ,më fal nëse të lëndova ndjenjat ose nëse të mërzita. Unë vetëm dua të dish që dhe mami është njeri”, këshilloi ajo prindërit e tjerë.

Diaz, e cila mirëpriti Raddix-in përmes një gruaje surrogate në dhjetor 2019 me Madden, tha se  shpesh i kujton vetes se “fëmijët gjithmonë përpiqen të shprehin” emocionet e tyre.

“Ata nuk po përpiqen në mënyrë aktive të jenë të këqij,” shpjegoi ajo. “Detyra ime është thjesht ta ndihmoj atë të gjejë fjalët për emocionet e saj, përvojën e saj, atë që po kalon dhe të jem në gjendje ta ndihmoj atë ta identifikojë atë dhe më pas ta kalojë atë.”

Aktorja pranoi gjithashtu  se ndërsa prindërimi është punë e vështirë, mëmësia mbetet “gjëja më e mirë” që ajo ka bërë në jetë./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.