• |
ide | kryesore

Në kërkim për dy plagosje, arrestohet 40-vjeçari në Tiranë

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia e Tiranës ka arrestuar një 40-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim për plagosje. Në pranga është vënë Sokol Koçi, 40 vjeç, banues në Tiranë.

Ky i fundit ishte shpallur në kërkim, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, pasi ka plagosur me mjete prerëse 2 shtetas.


“Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Piaza”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3.

I shpallur në kërkim për plagosjen e 2 shtetasve, kapet dhe vihet në pranga 40-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Piaza”.

Në kuadër të këtij operacioni, në zonën e quajtur “Piaza”, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit S. K., 40 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, pasi ka plagosur me mjete prerëse 2 shtetas, konkretisht:

– Më datë 11.03.2022, në Rrugën e Durrësit, pas një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës, shtetasin B. M.;

– 17.05.2022, në afërsi të një lokali, pas një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës, shtetasin I. C., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, njofton policia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.