• |
ide | kryesore

Operacioni i SPAK me 32 urdhër-arreste, mes tyre edhe Suel Çela dhe Ervis Martinaj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dalin detaje të reja nga operacioni i Prokurorisë së Posaçme SPAK, që ka lëshuar në total 32 urdhër-arreste për persona me rekorde kriminale.


“News24” raporton se mes tyre, urdhërarrest janë lëshuar edhe ndaj Suel Çelës dhe Ervis Martinajn.


SPAK ka lëshuar urdhër arrest edhe ndaj Sokol Sanxhaktarin, dhëndrin e ish-kryebashkiakut socialist të Elbasanit, Qazim Sejdini. Sanxhaktari ndodhet aktualisht në burg, por prokuroria ka ngritur akuza të tjera ndaj tij.

Urdhër-arrestet janë lëshuar pas rrëfimit që ka bërë Nuredin Dumani, një nga të shumërkuarit që u arrestua disa muaj më parë pasi i shpëtoi një atentati me armë zjarri ku mbeti dhe i plagosur.

2 Comments

  1. Berisha ngaqë është i përjashtuar vetë nga procesi, komplekson “kalamajtë” e tij, duke u thënë mos bëni gjë pa leje të “babait”, duke i akuzuar si tradhtarë.Nuk arrestojne salihun por keta shpellkare vrases me pagese per llogari te dyshes kriminale te salihut e likes dhe dumBabistat shpellkare vijne verdalle salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.