• |
ide | kryesore

Taylor Swift merr doktoratë nderi nga New York University

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi Taylor Swift u nderua me një doktoratë të Arteve të Bukura, diplomë nderi, nga New York University.

Ceremonia e fillimit u zhvillua në stadiumin Yankee në një ngjarje  që nderoi klasat e 2020, 2021 dhe 2022.


Pasi mori vlerësimin e saj, ajo u ngjit në podium për të mbajtur një fjalim 20-minutësh ku i dha audiencës anekdota personale dhe i siguroi ata se të bësh gabime është e pashmangshme.

“Herën e fundit që isha në një stadium të kësaj madhësie, po kërceja me taka dhe kisha veshur një triko me shkëlqim. Kjo veshje është shumë më komode,” filloi Swift, duke iu referuar më vonë këngës së saj hit të vitit 1989. “Për të gjithë prindërit, anëtarët e familjes, mentorët, mësuesit, aleatët, miqtë dhe të dashurit këtu sot që kanë mbështetur këta studentë… më lejoni t’ju them tani: Mirë se vini në New York.”

Artistja reflektoi mbi ngritjen e saj në karrierë, duke kujtuar “paralajmërimet e hollësishme” që mori nga “anëtarët më të vjetër” të industrisë muzikore dhe medias.

“Unë hyra në industri në moshë të re, ndërsa më jepnin mesazhin se nëse nuk bëja asnjë gabim, të gjithë fëmijët e Amerikës do të rriteshin për të qenë engjëj të përsosur,” rrëfeu Taylor.

Në fund , ajo i këshilloi të diplomuarit që të ndiqnin “instinktet e tyre” edhe përballë frikës.

“Ju do të bëni gabime ndonjëherë. Por, edhe unë gjithashtu . Dhe kur të bëj, me shumë mundësi do të lexoni për të në internet. Gjëra të vështira do të na ndodhin. Ne do të shërohemi. Do të mësojmë prej saj. Ne do të bëhemi më të fortë për shkak të saj.”Shpresoj që ju e dini sa krenare jam që e ndaj këtë ditë me ju. Ne po e bëjmë këtë së bashku. Pra, le të vazhdojmë të kërcejmë sikur të jemi … klasa e 2022”, përfundoi këngëtarja.

Në mars, shkolla prestigjioze e Manhatanit njoftoi se Swift do të merrte nderin.

Shkolla e quajti atë “një nga artistet më pjellore dhe më të famshme të gjeneratës së saj” në një deklaratë dhe njohu arritjet e saj të ndryshme në karrierë, duke përfshirë faktin se  është e vetmja artiste femër që ka fituar ndonjëherë albumin e vitit tre herë në Grammy. dhe i vetmi artist solo në këtë shekull që ka tre albume arrin në vendin e parë në një vit./Lapsi.al

Taylor Swift receives an honorary degree from NYU at Yankee Stadium in New York City. The 32 year old pop star pumped her fists in the air while wearing a cap and gown.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.