• |
ide | kryesore

Zbulohen emrat e propozuar për president në mbledhjen e grupit të PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zbardhen të tjera diskutime nga mbledhja e grupit parlamentar të PD, thirrur nga Enkelejd Alibeaj.

Mësohet se deputeti Kreshnik Çollaku ka propozuar për kandidate për Presidente Jorida Tabakun dhe Dashamir Shehin.


Ndërsa deputeti Saimir Korreshi ka propozuar si kandidat për president emrin e Visar Zhitit.

Deputeti Xhelal Mziu ka propozuar emrat e Rexhep Ukës, Halim Kosovës dhe Dashamir Shehit.

Deputetja Dhurata Çupi ka propozuar emrin e Princ Lekës si kandidat për President.

Deri tani lista e kandidatëve të propozuar në mbledhjen e grupit të PD është:

1. Leonard Demi
2. Dritan Demiraj
3. Arben Çejku
4. Dashamir Shehi
5. Jorida Tabaku
6. Rexhep Uka
7. Halim Kosova
8. Princ Leka
9. Visar Zhiti
10. Lajla Pernaska

3 Comments

 1. Tallje hebesh , shikoni si e kane katandis presidentin qe kushdo mund te propozohet .
  Une propozoj ujkun e cerrikut.

 2. Nje pjese e mire e ketyre emrave jan te denje per president.

  4. Dashamir Shehi
  5. Jorida Tabaku
  7. Halim Kosova
  9. Visar Zhiti

  Do kisha pak medyshje per zonjen Tabaku se eshte shume e re per rolin e presidentitn e gjithashtu ka nje rol shume akiv brenda PD, cka do e bente te veshtire te ishte “President mbi palet”. Shehi, Kosova dhe Zhiti jan mese perfekt per ate rol. Mbas shumeeeee kohesh shoh qe PD eshte me kembe ne toke e ben dicka sic duhet bere e jo thjeshte rremuje e shamate. Shpresoj qe maxhoranca ti marre seriozisht keto emra e te mos bejn skuthat qe te djegin 3 votimet e para e ne fund te bejn president nje nga te vetet (sic dyshohet).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.